Töre Nuhoğlu Kimdir? Neden Gündem Oldu?

Son günlerde Suriyeli, Afgan ve pakistanlı sığınmacıları artan tepkilerin dozu artarken, yaşananlardan dolayı oldukça huzursuz olan vatandaşlar ise bu konu hakkında ciddi adımlar atılmasını umut etmektedir. Özellikle Pakistanlı sığınmacıların genç kızların fotoğraf ve videolarını çekerek sosyal medyada paylaşması ve bu paylaşımları yaparken yüzlerini gizleme ihtiyacı bile duymaması vatandaşlara bu ne özgüven sorusunu sordurtmaya devam ediyor.

Kendi topraklarında sığınmacı olarak kaldıklarını söyleyen çoğu vatandaş, Ülkeye gelen sığınmacıların büyük çoğunluğunun vasıfsız kişi olduğunu belirtirken, gıda fiyatlarındaki yüksek artışın ve kiralardaki yükselişin birinci sebebi olarak sığınmacılar olduğunu belirtmektedirler. İşsizlik oranlarındaki artışın da ana sebebi olarak sığınmacıların düşük maaşlarla kaçak olarak çalıştırılması olduğunu belirten vatandaşlar bu konular hakkında ciddi çözüm önerileri beklerken Sosyal Medya'da Aykırı Gazetesi yazarı Batuhan Çolak tarafından paylaşılan tweet serisi ise bu kadarına da pes dedirtti.

Töre Nuhoğlu Kimdir?

Gazeteci Batuhan Çolak tarafından paylaşılan tweet serisinde iddia edilenlere göre İstanbul'da faaliyete geçen İstanbul İnformation isimli şirketin sahibi Bir Pakistanlı. Bu şirketin Avukatlığını yapan isim ise İstanbul Barosuna kayıtlı olan Avukat; Töre Nuhoğlu. Nuhoğlu tarafından paylaşılan videoda İkamet izni reddedilen sığınmacılara yardımcısı olunduğunu ve bu iznin nasıl alındığını anlatan bir konuşma mevcut. 

Türk Avukat Töre Nuhoğlu, sahiplerinin Pakistanlı olduğu iddia edilen İstanbul Information adlı şirkette avukat olarak çalışıyor. Nuhoğlu, ülkemizde gelen farklı ırklardaki mültecilerin vatandaşlık alması konusunda yardımcı olduklarını anlatıyor. İşte Töre Nuhoğlu’nun mültecilere vatandaşlık konusunda yardımcı olacaklarını anlattığı o anların videosu:

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/9941358/tore-nuhoglu-kimdir-neden-gundem-oldu