Jandarma Genel Komutanlığı 250 Uzman Erbaş Alımı İçin İlan Yayımladı

Jandarma Genel Komutanlığı 250 Uzman Erbaş alımı için yayımlanan ilanda başvuru şartları, başvuru tarihleri ve diğer detaylara yer verildi. JGK tarafından yayımlanan ilanda başvuru sürecinin 8 Nisan- 24 Nisan 2022 tarihleri arasında olacağına da yer verildi.

Başvuruların başlama ve bitiş saatleri, temini yapılacak sözleşmeli uzman erbaş branşları, temin şartları ve diğer detaylar www.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.kamuilan.ailevecalisma.gov.tr (Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlı) internet sitelerinde yayımlanacak olan ‘‘2022 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Lojistik Alt Branşlı Sözleşmeli Uzman Erbaş Temini’’ kılavuzunda belirtilmiştir.

Başvuru Şartları

Başvuru şartları arasında yaş şartı, boy şartı gibi koşullar bulunurken terhis süresi koşulu da dikkat çeken bir diğer şart olarak göze çarpmaktadır.

Terhis Şartı; Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin son günü (24 Nisan 2022) itibariyle, terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (24 Nisan 2017 tarihi ve sonrasında terhis olmak )

Yaş Şartı; Müracaat edecek adayların hem yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş, hem de terhisinin üzerinden beş (5) yıldan fazla süre geçmemiş olması gerekmektedir.

Boy Şartı; En az 167 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koşuluyla, kilosu başvuru kılavuzdaki boykilo tablosunda oranları belirtilen değerler içerisinde bulunmak. (Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eşofman ile ölçülür.)

- KPSS Cafe, Askeri bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/9856212/jandarma-genel-komutanligi-250-uzman-erbas-alimi-icin-ilan-yayimladi