Milli Eğitim Bakanlığı 750 Müfettiş yardımcısı alımında kadro dağılımı belli oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı 750 Müfettiş yardımcısı alımı ilanında başvuru şartları açıklandı.  Okullarda kalite güvence sisteminin aktif hâle getirilmesi için kurulan yeni teftiş sistemi kapsamında tüm illerde eğitim müfettişleri başkanlıkları kuruldu. Bu doğrultuda illerin eğitim müfettişi ihtiyacını karşılamak üzere sınavla 750 eğitim müfettiş yardımcısı alınacak. Sınav başvuruları 16-27 Mayıs tarihleri arasında MEBBİS üzerinden yapılacak.

750 Müfettiş Yardımcısı alımında branş dağılımı

Halen Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında görev yapan ve en az 8 yıl öğretmenlik deneyimi olan,  35 yaşını doldurmamış tüm öğretmenler/yöneticiler eğitim müfettiş yardımcılığı sınavına başvuru yapabilecek. Belirtilen 8 yıllık sürenin hesabında resmi ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında yönetici ve öğretmen olarak geçirilen süreler ile askerlik hizmetini temel askerlik eğitiminden sonra bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında öğretmen olarak yerine getirenlerin bu süreleri birlikte değerlendirilecek.

Kılavuz için tıklayınız.

- KPSS Cafe, A Grubu bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/9834131/milli-egitim-bakanligi-750-mufettis-yardimcisi-aliminda-kadro-dagilimi-belli-oldu