Hızlı ve Kolay Animasyonlu GIF Nasıl Oluşturulur

Bir GIF'in insanların dikkatini çekmesi garantidir: Büyüleyici bir animasyon grafiği oluşturmak için kuantum fiziği bilmenize gerek yok. Deneyimsiz kullanıcılar bile doğru araçlarla harika GIF'ler oluşturabilir.

İnternette, "Grafik Değişim Formatı" veya GIF olarak bilinen format, ister sosyal medya gönderilerini daha ilginç hale getirmek için kısa bir video dizisi, ister WhatsApp için eğlenceli bir kısa film, isterse web siteleri için animasyonlu bir şaka olsun, tek bir dosyada kayıpsız kare küçültmenin yanı sıra çok sayıda saydamlık katmanına izin verir.

GIF, uygun grafik yazılımı veya bir web tarayıcısı ile görüntülendiğinde animasyonlu bir resim dizisi olarak görüntülenir. Size çeşitli yollarla kendi animasyonlu GIF'lerinizi nasıl yapacağınızı göstereceğiz. GIF'ler çok sayıda şey için kullanılabilir: Hızlı talimatlarla ürünlerinizi tanımlamak için animasyonlu GIF'leri kullanabilirsiniz, ayrıca bunları zevk için kullanabilirsiniz.

Giphy GIF oluşturucu ile hareketli bir GIF tasarlayın

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir web sitesi olan Giphy.com, Mac veya PC'nizde GIF oluşturmanın basit ve ücretsiz bir yolunu sunar. Çok çeşitli animasyonlu GIF şablonlarına sahiptir ve ayrıca yaratıcı olmanıza ve kendi özel GIF'inizi oluşturmanıza olanak tanır.

GIF Creator veya GIF Maker kullanma seçeneğiniz var. Herhangi bir video dizisini hareketli bir GIF'e dönüştürmek için GIF Oluşturucu'yu kullanabilirsiniz. GIF Maker ile bir GIF koleksiyonu yapabilirsiniz. GIF Maker ile başlayalım. Kullanmak için JPG veya GIF formatında bir fotoğraf yükleyin ve yapılandırdıktan sonra ısmarlama bir GIF slayt sunumu göreceksiniz.

Kizoa ile Videolarınızı ve Resimlerinizi GIF’e Dönüştürün

Kizoa, arayüzü çok basit ve sezgisel bir GIF oluşturucudur. Her şey elinizin altında ve beklendiği yerde olduğu için bir adaptasyon süresine ihtiyaç duymaz. O kadar basit ki, sadece istediğimiz öğeleri ekranın alt kısmındaki geçici satırın kutularına sürüklememiz gerekiyor.

Oradan, bu düzenleyicinin yapmamıza izin verdiği farklı seçenekleri yönetmek basittir ve bunu zaman çizelgesi içinde, tam da olmasını istediğimiz noktada yönetmemiz yeterlidir.

Kreasyonlarınızı GIF biçiminde kaydetmek ve indirmek istiyorsanız, web sitesi sizi kaydolmaya zorlayacak, ancak kesinlikle hiçbir şey ödemeniz gerekmiyor. Evet, farklı ek seçenekleri genişletmek için ödeme planları var.

GIMP ücretsiz yazılımını kullanarak animasyonlu bir GIF oluşturun

GIMP paylaşım yazılımındaki otomatik animasyon, animasyonlu GIF oluşturmayı çok kolaylaştırır. Adımlar Photoshop'takilere benzer: Her kareyi önce kendi katmanına yerleştirin, ardından Filtre > Animasyon'a gidin.

Dönen Küre, Yer Paylaşımı ve Dalgalar dahil olmak üzere beş farklı animasyon seçeneği mevcuttur. Sadece seçeneklere göz atın ve seçiminizi yapın. Bundan sonra, animasyonlu GIF'inizin ayarlarını özelleştirebileceğiniz bir pencere göreceksiniz. Örneğin, animasyonunuzu olabildiğince pürüzsüz hale getirmek için kare sayısını sağlayın veya artırın.

Animasyonlu GIF, tercihlerinizi onayladıktan hemen sonra oluşturulur. İlk görüntü dizisinin önizlemesini görmek için Filtreler > Animasyon > Oynatma'ya gidin. Dosya > Dışa Aktar'a gidip "gif" ile biten bir ad vererek GIF'inizi oluşturun. Bir hedef klasör seçin, ardından Dışa Aktar'a tıklayın, ardından Animasyon olarak kutusunu işaretleyin. Ve işte karşınızda kendi yaptığınız GIF.

Hareket halindeyken animasyonlu GIF'ler oluşturma

ImgPlay

Özelleştirilmiş GIF'ler oluşturmak için başka bir kullanışlı program ImgPlay'dir. GIF'inizi Lite sürümüyle kaydettikten sonra, üzerine bir filigran yerleştirilecektir. Filigran içermeyen sürümün yanı sıra daha geniş bir çıkartma, filtre ve tuval yelpazesi elde etmek için 5,49 EUR karşılığında Pro sürümüne yükseltin. IOS ve Android sürümleri mevcuttur.

GifsArt

Animasyonlu GIF'ler, GIFsArt uygulamasıyla da oluşturulabilir. Animasyonunuz için bir, beş, on veya on beş fotoğraf kullanabilirsiniz. Bu benzersiz stili elde etmek için çeşitli ücretsiz filtreler, çıkartmalar, kaplamalar ve yazı tipleri kullanabilirsiniz. IOS ve Android sürümleri mevcuttur.

JIB-JAB

JibJab dijital eğlence stüdyosunun JIBJAB uygulaması benzersiz bir yaklaşım benimsiyor. Zorunlu kaydı tamamladıktan sonra, kendi yüzünüzü hareketli bir GIF'e dönüştürmek için video düzenlemeyi kullanabilirsiniz. Farklı yüzlere ve müziklere sahip filmler de dahil olmak üzere tüm özelliklere erişmek için aylık 2,99 Euro abonelik gereklidir. IOS ve Android sürümleri mevcuttur.

- KPSS Cafe, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/9664319/hizli-ve-kolay-animasyonlu-gif-nasil-olusturulur