Yağ Ve Süt ürünleri fiyatları düşecek mi? Ne Zaman düşer?

Dolar'ın fiyatının düşmesinin ardından milyonlarca vatandaş yağ ve süt ürünlerinde de fiyatların düşmesini ummuyordu. Fakat toptancılar ve marketlerde halen daha herhangi bir fiyat indirimi yapılmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan marketlere ve toptancılara seslenerek fiyatların düşürülmesini istedi.

Yağ Ve Süt ürünleri fiyatları düşecek mi?

Vatandaşın gözü kulağı indirim haberler indeyken yağ ve süt toptancılarından dikkat çeken bir açıklama geldi. Yağ toptancıları, "Son dönemde yağın paleti 600 TL'ye kadar çıkmıştı 520 TL'ye düştü. Dolar burada sabit kalacak fabrikalar yeni fiyat belirleyecek. İndirimler iki haftaya kadar daha da artar. Önceden piyasaya güven olmadığı için herkes kendince önlem alıp stok yapmıştı" ifadelerini kullandı.Süt ürünleri toptancıları ise kur düşüşüyle ilgili "Ambalaj ürünlerine hemen yansır. Eldekileri tüketmemiz lazım. Ne kadar sürede tükeneceğinin ön görüsünü yapamıyoruz. Ürün olarak aynı stoktayız. Haftalık ve aylık aldığımız ürünler var. Fabrikalardan aylık aldıklarımızı bir ay sonra haftalığı bir haftaya öğrenebileceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çağrı yaptı

"Kurdaki fiyatları bahane ederek, fahiş fiyat artışları yapanlar oldu." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti: "Tüm milletime sesleniyorum, aynı zaman tüm esnaflara sesleniyorum. Günde birkaç defa fiyat listesi düzenleyenlerin etiket değiştirenlerin millet adına takipçisi olacağımızı hatırlatmak istiyorum. Bu milleti kimsenin sömürmeye hakkı yoktur. İndirimi de özellikle yükselişteki hızdaki gibi bekliyoruz.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/8951160/yag-ve-sut-urunleri-fiyatlari-dusecek-mi-ne-zaman-duser