Adalet Bakanlığı 5000 Uzlaştırmacı Alımı İçin Sınav Sonuçları Açıklandı

2021 Adalet Bakanlığı 5000 Uzlaştırmacı alımı için sürecin sonuna geliniyor. 40 Bin adayın katılımıyla 30 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirilen sınav için adaylar sonuçları merakla beklemekteydi. Sınav sonuçları an itibariyle açıklandı.

2021 Adalet Bakanlığı Uzlaştırmacı Sınavı Sonuçları Yayınlanmıştır.

hukukanaliz twitter sayfasındanyapılan duyuruda sınav sonuçlarının yayınlandığı belirtildi. Sınav sonuç sayfasına şu anda aşırı yoğunluk nedeniyle ulaşılamamaktadır. Sayfanın ilerleyen dakikalarda açılması beklenmektedir.Sonuçlar İçin ;  https://alternatifcozumler.adalet.gov.tr/Home/SayfaDetay/sinav-sonuc 

Uzlaştırmacı Sınav Sonuçlarına İtiraz Nasıl Yapılır?

Adaylar sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını 10-14 Haziran 2021  tarihleri arasında Üniversitenin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden çevrimiçi olarak erişilen Sınav İtiraz Formu vasıtasıyla yapacaklardır. İtirazların geçerli olabilmesi için adayların ilgili sistem üzerinden kredi/ banka kartı vasıtasıyla Üniversitenin Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü hesabına KDV dahil 15 (on beş) TL ödemesi, söz konusu formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurarak onaylaması gerekmektedir. İlgili tarihler dışında veya başka kanallardan yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Sınav sonuçlarına yönelik itiraz sonuçları ilgililere 18 Haziran 2021 tarihinde Başkanlıkça yazılı olarak bildirilecektir.

- KPSS Cafe, Adalet bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/7278361/adalet-bakanligi-5000-uzlastirmaci-alimi-icin-sinav-sonuclari-aciklandi