Vietnam Mutasyonu Koronavirüs Nedir? Türkiye'de Vietnam Mutasyonu Var mı?

BBC'nin geçtiği habere göre, Vietnam sağlık bakanı nguyen thanh long cumartesi günü yaptığı açıklamada, hindistan ve ingiltere'de bulunan mevcut iki varyantın özelliklerini birleştiren yeni bir covid-19 varyantı olduğunu belirtti ve mutasyonu çok tehlikeli olarak nitelendirdi.

Vietnam Mutasyonu Koronavirüs Nedir?

Hindistan ve İngiltere'de bulunan mutasyonların özelliklerini birleştiren Vietnam Mutasyonun havada bulaşıcı özelliğe sahip olduğundan dolayı çok daha kolay bulaştığı ve diğer mutasyonlara göre çok daha tehlikeli olduğu belirtiliyor. yeni hibrit varyantın özellikle havada daha önce bilinen varyantlardan daha fazla bulaşıcı olduğu belirtildi.

Türkiye'de Vietnam Mutasyonu Var mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından daha önce yapılan açıklamalarda Mutasyon geçiren virüslere yönelik bilgiler paylaşılmış ve İngiltere ile Hindistan Mutasyonu virüsün Türkiye'de görüldüğü belirtilmişti. Bakan Koca tarafından önümüzdeki saatlerde Vietnam Mutasyon virüsün Türkiye'de görülüğ görülmediğine yönelik açıklama yapması beklenilmektedir. Bu mutasyon ile ilgili henüz bilgi verilmedi..

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/7237746/vietnam-mutasyonu-koronavirus-nedir-turkiyede-vietnam-mutasyonu-var-mi