Ziraat Bankası 230 Memur Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı

Başvuru sürecinin sona ermesinden sonra ise yazılı sınav yapılmıştı. Yazılı sınav ise 24 Nisan 2021 tarihinde Anadolu Üniversitesi tarafından yapıldı. 230 Memur alımında, Uzman yardımcı, yazılım mühendisi, sistem analisti gibi unvanlarla alım yapılmıştı.

Sınava giren adaylar sınav sonuçlarını uzun süredir merakla beklerken Anadolu üniversitesi tarafından beklenen duyuru yapıldı ve sınav sonuçlarının an itibariyle açıklandığına yer verildi. Yapılan açıklamada '' 24 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilen 2021 Ziraat Finans Grubu Şirketleri İşe Alım Yazılı Sınavı sonuçları yayınlanmış, sınav sonuçlarına yönelik itiraz girişleri aktif edilmiştir. 27 Mayıs 2021 saat 23:59'a kadar Aday İşlemleri Sistemi üzerinden itiraz girişleri yapılabilir.'' ifadeleri kullanıldı.

Sınav sonuçlarınızı öğrenmek için; https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ 

Adayları Mülakat Aşaması Bekliyor.


Yazılı sınavda başarılı olan adaylar sözlü sınava girecek.

Mülakat ve Nihai Değerlendirme
• Mülakata hak kazanan adaylara mülakat tarihleri, yerleri ve adayların yanlarında getirmesi gereken belgeler www.ziraatbank.com.tr internet sitesinde duyurulacaktır.

• Mülakatta 60’ın altında puan alanlar başarısız sayıldıklarından başarı sıralamasına dahil edilmeyecek ve bu adaylar için nihai başarı notu hesaplaması yapılmayacaktır.

• Mülakatta 60 ve üstünde puan alan adayın yazılı sınav puanı ile mülakat notunun aritmetik ortalaması
alınarak oluşturulacak not adayın nihai başarı notu olacaktır.

• Adaylar, her bir sınav alanı için nihai başarı notu en yüksek olandan aşağı doğru sıralanacak ve ihtiyaç duyulan kontenjan kadar aday istihdam edilmek üzere ilan edilecektir.

• Adayların sözlü sınav sırasında gösterdikleri performansa göre alınması planlanan sayının altında veya
üzerinde aday istihdam edilebilecektir.

- KPSS Cafe, Bankacılık bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/7207109/ziraat-bankasi-230-memur-alimi-sinav-sonuclari-aciklandi