17 Mayıs'ta AVM'ler Açılacak mı? AVM'ler Saat Kaçta Açılacak?

Genelge ile birlikte tam sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılırken, Kısıtlama, eskiden olduğu gibi haftaiçi saat 21.00 ile 05.00 saatleri arasında devam edecek. Hafta sonu ise tam kapanma devam edecek. Vatandaşlar tarafından en çok merak edilen soru ise Alışveriş Mağazalarının AVM'lerin açılıp açılmayacağı.. Genelgede AVM'ler ile ilgili kararlara da yer verildi.

17 Mayıs'ta AVM'ler Açılacak mı? AVM'ler Saat Kaçta Açılacak?

16 Mayıs 2021 tarihli genelgede AVM'lerin durumu ile ilgili olarak şu madde dikkat çekmektedir ''  Alışveriş merkezlerinin (AVM) ise; hafta içi 10.00-20.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek olup, hafta sonları kapalı olacaktır.''

Bu maddeden de anlaşılacağı üzere AVM'ler hafta içi saat 10.00 - 20.00 saatleri arasında açık olacaktır. Cumartesi- Pazar günleri ise AVM'ler kapalı olacak.

17 Mayıs -1 Haziran 2021 tarihleri arasında kapalı kalacak iş yerleri ise şu şekilde;

7 Mayıs-1 Haziran arası uygulanacak olan kademeli normalleşme döneminde aşağıda sayılan işyerlerinin faaliyetlerine geçici olarak ara verilmesine devam edilecektir.

- Gazino, taverna, birahane, nargile salonu/kafeleri,

- Sinema salonları,

- Kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi gibi yerler,

- İnternet kafe/salonu, elektronik oyun yerleri, bilardo salonları,

- Halı saha, yüzme havuzu, spor salonları,

- Hamam, sauna ve masaj salonları,

- Lunaparklar ve tematik parklar.

Çay ocakları ise masa, sandalye/taburelerini kaldırmak ve sadece esnafa servis yapmak kaydıyla faaliyetlerine devam edebileceklerdir.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/7180197/17-mayista-avmler-acilacak-mi-avmler-saat-kacta-acilacak