SGK 50 Denetmen Yardımcısı Alımı Yapacak! Başvuru Ekranı Ve Başvuru Şartları!

SGK denetmen yardımcılığı için başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi detaylara ilanda yer verilirken, Yazılı sınav ile yapılacak olan alımda başvuru sayısının 10 Katı aday yazılı sınava davet edilecek. Yazılı sınav sonucuna göre ise alım sayısının 4 Katı aday sözlü sınava davet edilecektir. Yani, 50 Kişilik SGK denetmen yardımcılığı alımı için 500 Kişi yazılı sınava davet edilecek ve bu kişilerden puana göre 200 kişi sözlü sınava davet edilecektir.

SGK Denetmen Yardımcılığı Sınavına Kimler Başvurabilir?

Denetmen yardımcılığı sınavına başvuru yapmak için en önemli koşul KPSS A grubundan KPSS P40,KPSS P42 veya KPSS P43 puan türlerinden herhangi birinden en az 70 puan almanız gerekmektedir. Diğer başvuru koşulları ise şu şekilde;

- En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak

b) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak.

c) Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

d) Tablo-1’de belirtilen KPSS puan türünde belirlenen taban puan ve üzeri puan almış olmak.

e) Süresi içinde başvuru yapmış olmak

SGK Denetmen Yardımcılığı Yazılı Sınav Konuları

SGK Denetmen yardımcılığı yazılı sınavında 4 dersten soru gelmektedir. Bu dersler; Kamu Maliyesi, İktisat, Hukuk ve Muhasebe dersidir. Bu derslerin her birinden toplam 20 soru gelmekte ve adaylar toplamda 80 sorudan sorumlu olmaktadır. Yazılı sınav içeriği tabloda görüldüğü gibidir.

SGK Denetmen Yardımcılığı Sınav Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Başvurular; E-Devlet (https://www.turkiye.gov.tr/sgk-kurum-disi-sinav) adresinden 24 Mayıs 2021 tarihinde başlayıp 04 Haziran 2021 tarihi mesai bitiminde (Saat:17.30’da) sona erecektir. Yazılı sınav ise çoktan seçmeli test usulü ile 03 Temmuz 2021 tarihinde Saat: 10.00’da Ankara’da yapılacak olup sınava girmeye hak kazanan adayların sınav yerleri Kurum internet (www.sgk.gov.tr) adresinden ilan edilecektir.

İLANIN TAM METNİ.PDF

SGK Denetmen Yardımcılığı Maaşları 2021

 Şuan günümüzde göreve yeni başlayan denetim yardımcılığı 9/1 düzeyinden başlıyor ve 5500 TL seviyesinde bir başlangıç maaşı bulunmaktadır. İleride dereceniz ilerlediğinde ise alabileceğiniz en fazla değer yaklaşık olarak 6500 TL civarındadır. Ve zamana bağlı olarak orantılandığında maaştaki artış yetersiz görünmektedir. Bu gibi dezavantajlar ise bu mesleği edinmiş kişilerin meslekte kalmasını ve ilerlemesini engellemektedir.

- KPSS Cafe, A Grubu bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/7078661/sgk-50-denetmen-yardimcisi-alimi-yapacak-basvuru-ekrani-ve-basvuru-sartlari