12.Sınıf Sınavlara Girmesem Ne Olur? Yıl Sonu Notlarım Nasıl Belirlenecek?

MEB Bakanı Ziya Selçuk tarafından bir görsel yayımlanarak merak edilen ve sık sorulan bazı sorulara yanıtlar verildi. Liselerde sınavlara dair merak edilen sorular ve cevapları

Ben 12. sınıf öğrencisiyim. Yıl sonu notlarım nasıl belirlenecek?
Sınavlardan aldığın 1 ve 2. dönem puanlarının ve varsa performans proje puanlarının aritmetik ortalaması, senin yıl sonu notlarını oluşturacak.


Ben 12. sınıf kademesi dışında (hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıf) eğitim öğretime devam eden bir öğrenciyim. 2. dönem sınavlarına katıldım, yıl sonunda hangi sınav notlarım geçerli olacak?

Istersen 2. dönem notlarını tercih edebilirsin. Eğer 2. dönem notlarını kullanmak istemiyorsan 1. dönem sınavlarından aldığın notları tercih edebilirsin.


Ben 12. sınıf kademesi dışında (hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıf) eğitim öğretime devam eden bir öğrenciyim. 2. dönem yapılan sınavlara katılmadım. Yıl sonu notlarım nasıl belirlenecek?


Eğer istersen 2. dönem için yapılacak sınavlara katılabilirsin ama bu sınavlara katılmak istemiyorsan 1. dönem sınavlarından aldığın puan ve proje/performans puanlarından oluşan 1. dönem notunun kullanılmasını tercih edebilirsin.

Sorumlu olduğum dersler var. Sorumluluk sınavları yapılacak mı?

Eğitim öğretim döneminin son 2 haftasında sorumluluk sınavları yapılacak. Bu sınavlara katılabilirsin.

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/7078204/12sinif-sinavlara-girmesem-ne-olur-yil-sonu-notlarim-nasil-belirlenecek