Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ekimi de tıpkı saç bölgesindeki gibi, sakalların döküldüğü alanlara yapılan bir uygulamadır. İşlem yapılırken, vücudun kıl olan başka bir bölümünden kökler alınarak, uygulanır.   İstanbul sakal ekimi  saç ekiminde olduğu gibi, sakal bölgesine yapılan lokal anestezi işlemi ile uygulanır. Hekimin muayene sonucunda uygun gördüğü kadar greft uygulaması, boş olan alanlara uygulanır. Son yıllarda saç ekimi kadar, sakal ekimi de rağbet gören uygulamalar arasında yer alır.  İşlemi yapacak hekimlerin, bu konuda deneyimli ve uzman olması çok önemlidir. Uygulanan adımlar, saç ekimi ile benzerdir.

Sakal Ekimi Yapılmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sakal ekimi yapılmadan önce, mutlaka bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

Bu konulara dikkat edilerek, başarılı bir sakal ekimi gerçekleştirilebilir. İşlem kolaydır ve çok uzun sürmez. Buradaki en önemli husus, toplanan köklerin iyi muhafaza edilmesidir. Yoksa bir kaç saat içinde etkisiz hale gelebilirler. Mümkün olduğunca nakil işlemi hızlı yapılmalıdır. Bıyık ekimi de aynı sistemde ilerler. İkisi birlikte yapılabilir.

Sakal Ekiminin Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?

Sakal Ekimi yaptıracak olanlar, işlemin olumlu ya da olumsuz yönlerini merak ederler. Sakallar görünen bir bölgede yer alır ve estetik görünüm açısından, erkekler için önemlidir. Öncelikle hastanın istediği şekilde sakal ekimi yapılır. Yani şekli hasta belirler. Stil olarak bunu belirleme şansı vardır ve bu avantajlı bir durumdur. Bıyık ekimi de yapılabilir. Bu şekilde daha bütün bir görüntü elde edilir.  Ekim işlemin de kullanılan iğneler, can acımaz. Dokulara ve köklere zarar vermez.  DHI yöntemi kullanılır. Şuan saç sakal ekiminde en gelişmiş malzemelerin kullanıldığı yöntemdir.  Sakallar ekildikten sonra, iyileşme süreci de merak edilen konular arasında yer alır. Altın krem sayesinde iyileşme çok hızlı olur.

Sakal Ekimi Merkezi Nasıl Seçilir?

Sakal ekimini yaptırmak için, hastane ve ya klinik seçimi çok önemlidir. Tecrübe isteyen bir konudur. Estetik görünüm açısından, son derece profesyonel olarak yapılması gerekir. Seçim yapılırken, doktorların bu konuda eğitim almış olması ve uzman olmasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda bu konuda uzun yıllardır tedavi yapan biri olması önemlidir. Sakal ekimi için DHI yöntemi idealdir. Nasıl uygulamaya yapılacağı götürülmelidir.  Ekim yapabilmek için, yetki sahibi bir klinik olması gerekir. Belge olup olmadığı, araştırılmalıdır.  Tüm ekiple bağlantı kurulmalıdır. Daha önce işlem yaptıran hastaların, doktor ve kurum hakkındaki yorumları, mutlaka incelenmelidir.

Sakal Ekimi Fiyatları Ne Kadardır?  

Sakal ekimi fiyatları oldukça merak edilen konular arasında yer alır.  Ne olarak bir fiyat verilmesi zordur çünkü yapılacak işlem, boşluk alan, greft naklinin ne kadar olacağı, hastane ve doktor kriterleri, fiyatları değiştirir. Uygulanacak işlem de çok önemlidir. DHI işlem ve diğer işlemler arasında fiyat farkı bulunur. DHI de özel uygulamalar yapıldığı için ve ekip sayısının fazla olmasından dolayı, maliyeti yüksektir. DHI işleminde daha az greft nakli yapılır ve iyileşme süresi daha erken olur. Bu detaylar göz önünde bulundurularak, yapılacak uygulama ile net bir fiyat belirlenir. Herkese hitap edecek, fiyat seçenekleri vardır .

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/6929243/sakal-ekimi-nasil-yapilir