Ramazan Ayında Tam Kapanma Olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinyali Verdi

Toplantıda son günlerde yaşanan gündem olaylarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı, Kovid19 konusu ile ilgili olarakta ''Amacımız ülkemizi Ramazan ayında dinlendirerek bayram sonrasına hazırlamak. Ramazan ayında rakamlarımızı düşürmeyi amaçlıyoruz, önceliğimiz sağlık" ifadelerini kullandı.

Ramazan Ayında Tam Kapanma Olacak mı?

Bu açıklamalar sonrası herkes tek bir sorunun cevabını merak etmeye başlamıştı. Daha önce yapılan açıklamalarda Ramazan ayında alınan bir takım önlemler duyurulmuştu. Buna göre Ramazan ayı süresi boyunca 81 ilimizde de hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı ve cafe ve restaurantları da kapsyaan bir takım düzenlemeler yapılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün yaptığı son açıklama sonrası ise kısıtlamaların genişletilebileceği belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kovid-19 ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı

"Hiçbir temeli olmayan finans hareketlerine karşı önlemlerimizi alıyoruz. Ülkemizi büyütmeye çalışıyoruz. Üretim tarafında çarklar dönüyor. Salgın tedbirinden etkilenen yeme-içme sektöründekiler başta olmak üzere çözüm üretmeye çalışıyor, bunu ortadan kaldırmak istiyoruz. Amacımız ülkemizi Ramazan ayında dinlendirerek bayram sonrası güzel günlere hazırlamak istiyoruz. Avrupa ülkelerinin hemen tamamı Türkiye'den daha ağır kapatma tedbirleri uyguluyor.
Ramazan ayında rakamlarımızı birkaç binli rakamlara düşürebilirsek, mayıs ayında başlayacak turizm hareketliliğinden yararlanabiliriz. Aksi taktirde bir turizm sezonunu daha kaçırabiliriz. Önceliğimiz sağlıktır" 

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/6904820/ramazan-ayinda-tam-kapanma-olacak-mi-cumhurbaskani-erdogan-sinyali-verdi