Fırat Delikanlı Lakaplı Fırat Kaya Tutuklandı mı?

Kocaeli'de meydana geldiği belirtilen olayda Olayın mağduru da olayı gerçekleştiren kişinin de Aydın'da ikamet ettikleri öğrenilirken, Aydın Barosu konuyla ilgili açıklama yayımladı.

Yapılan açıklamada '' “Araştırmalarımız sonucunda olayın Kocaeli ilimizde gerçekleştiği, bu nedenle soruşturma yetkisinin de Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’nda olduğu, Aydın’la bir ilgisinin bulunmadığı, haberlerde Aydın şeklinde geçmesinin sebebinin muhtemelen müştekinin Aydın ilinde ikamet etmesinden kaynaklandığı anlaşılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Fırat Delikanlı Tutuklandı mı?

Gerçek ismi Fırat Kaya olan şahsın, yaralama, tehdit, gasp, dolandırıcılık ve cinsel istismar gibi suçlardan 30 kaydı olduğunu aktardı. Gözaltına alınan Fırat Kaya'nın tutuklanıp tutuklanmadığı ile ilgili bir bilgi ise henüz mevcut değil..

Ne Olmuştu?

Sosyal medyada ‘Fırat Delikanlı’ ismini kullanan bir şahıs, eşcinsel bir kişiye şiddet uygulayarak bu anlara ilişkin görüntüleri instagram hesabından paylaştı. İnstagram'da ‘Fırat Delikanlı’ rumuzunu kullanan şahsın, yüzü kanlar içinde kalan kişiyi saçlarından tuttuğu görülüyordu.

Bu görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından ise kamuoyu ve sosyal medya harekete geçti. Olaya tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları, #FıratDelikanlıTutuklansın etiketiyle Twitter’dan kampanya başlattı. Etiket, Twitter gündeminde 1'nci sıraya kadar yükseldi.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/6812825/firat-delikanli-lakapli-firat-kaya-tutuklandi-mi