25 Şubat Bakan Koca'nın Yüz Yüze Sınav Açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 25 Şubat Bilim Kurulu toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kendisine yöneltilen 1 Mart'ta Yüz yüze sınavlar sorusu ile ilgili de açıklama yapan Bakan Koca şu ifadeleri kullandı..

''Yine çalışmaların içeriği ile ilgili bir durum, Bununla ilgili üzerinde MEB bakanı ile birlikte zaten görüşülüyor,zaten tartışılan bir durum. İllerin hangi durumda olduğu zaten gelecek hafta görülecek, Dolayısıyla riskli olmayan iller bir sorun olmayacak. Ama riskli olan iller ile ilgili onu zaten önümüzdeki günler nasıl olması gerektiği veya nasıl yapılması gerekitiği ile MEB bakanlığımıza ve kabinemizde durum değerlendirmesi yapılarak değerlendirilmiş olacak. Yani gündemimizde var, bu konu ilerleyen günlerde netleşmiş olacak. ''

Bakan Ziya Selçuk Ne Demişti!

Bakan Selçuk, Yüz yüze sınavlarla ilgili olarak '' Bizim sınavda sorumlu tuttuğumuz kısım zaten çok az. Biz hiçbir sınav yapmazsak, sürekli olarak bir birikim oluşacak ve öğrencilerimizin geleceğe ilişkin yükleri artacak. Bizim geleceğe dönük ihtiyaç nedir diye bir bilgiye de ihtiyacımız var. Tamamlayıcı ve destekleyici politikaları üretmek için verilere ihtiyacımız var. '' açıklamasını yapmıştı.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/6531156/25-subat-bakan-kocanin-yuz-yuze-sinav-aciklamasi