Cumhurbaşkanı Erdoğan, Normalleşme İçin Tarih Verdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada aşılama sürecinin gayet iyi gittiğini ve vaka sayısının da hızla düştüğünü ifade ederek normalleşme takvimine Mart ayı itibariyle başlanacağının müjdesini verdi. Normalleşme takvimi ile birlikte kapalı olan cafe ve restaurantların açılacağını ve sokağa çıkma kısıtlamalarının kaldırılıacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu;

Mart aşılamada çok büyük mesafe kat edeceğimiz bir ay olacaktır. İllerimizi Sağlık Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak Mart ayı itibarıyla kademli normalleşme sürecini başlatıyoruz.
İllerimizi vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Salgın tedbirleriyle sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.
Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını da illerimizdeki vaka, aşılama ve diğer ilgili kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz.
Vatandaşlarımız bu konuda ne kadar dikkatli olur, ne kadar hassas davranır, kendi illerindeki görünümü ne kadar iyileştirirlerse normalleşme takvimi de o derece hızlı ilerleyecektir.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/6504415/cumhurbaskani-erdogan-normallesme-icin-tarih-verdi