MSB Açıkladı! Yüzbaşı Burak Çoşkun ve Astsubay Harun Turhan Şehit Oldu

Milli Savunma Bakanlığı Kuzey Irak'ın Gara bölgesinde devam eden Pençe-Kartal harekatında 2 askerimizin şehit olduğunu , 4 askerimizin yaralandığını bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı'nın web sitesinde Hulusi Akar imzasıyla paylaşılan taziye mesajında '' Kahraman Silah arkadaşlarımız,10 Şubat 2021 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman Şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.'' ifadeleri kullanıldı.


Aile'nin Tek Erkek Çocuğuydu


Şehit Muvazzaf Astsubay Kıdemli Başçavuş Harun Turhan'ın şehit haberi, sağlık ekipleri eşliğinde Sincan ilçesindeki baba evine gelen askeri yetkililerce ailesine iletildi. Şehidin yakınları, gözyaşlarına boğulurken komşuları, mahalleyi Türk bayrakları ile donattı. Sokakta hazır bekleyen sağlık ekipleri, şehidin yakınlarını teskin etti. Nuran ve Mustafa Turhan çiftinin tek oğlu olan şehit Harun Turhan'ın 2 kız kardeşinin olduğu ve bekar olduğu öğrenildi. Şehidin cenazesi, cuma namazının ardından kılınacak cenaze namazı ile Cimşit Mezarlığı'ndan son yolculuğuna uğurlanacak.

Şehit Piyade Komando Yüzbaşı Burak Coşkun'un ise Erzurum Nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/6371451/msb-acikladi-yuzbasi-burak-coskun-ve-astsubay-harun-turhan-sehit-oldu