Dünyanın En Büyük Akıllı Telefon Üreticilerinden Xiaomi Fabrika Açarak 2000 Kişiye İstihdam Sağlayacak!

İstanbul Avcılar'dda açılması planlanan fabrika binlerce kişiye istihdam alanı sağlayacakken Fabrikanın Xiaomi markasının dünyada üretime geçirdiği dördüncü fabrikası olacağı da belirtiliyor.

Xiaomi Türkiye Ülke Müdürü Usher Liu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bizi ilk günden bu yana kucaklayarak Türkiye'nin bir numaralı akıllı telefon markası yapan ve en sevilen teknoloji markalarından biri olarak benimseyen Türk halkına teşekkür ederiz" ifadesini kullandı.

Xiaomi olarak en önemli önceliklerinin bulundukları her bölgede katma değer yaratarak o bölgenin yerel bir parçası haline gelmek olduğunu aktaran Liu, şunları kaydetti:

Türkiye Üretim Yapılan Dördüncü Ülke Olacak!

"Bu sebeple Türkiye'nin üretim yapacağımız dördüncü ülke olmasından dolayı çok mutluyuz. Bizim için en değerli pazarlardan biri olan Türkiye'de yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederek çalışmalarımızı her zaman bir adım öteye taşımayı arzu ediyoruz. Yaklaşık 14 bin metrekare arazi üzerine kurulu fabrikamızla Türkiye'de üretime başlayacak olmaktan duyduğumuz heyecanı paylaşmak isterim."

2 Bin Kişiye İstihdam Sağlanacak!

Salcomp Avrupa Direktörü David Chang ise Türkiye'ye yeni teknolojiler kazandırabilmek ve Türk üreticisini pazarda bir adım daha öne taşıyabilmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediğimiz bu yatırım hepimiz için bir başlangıç. Bu topraklarda daha büyük işlerin altına imza atacak olmaktan mutluluk duyuyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

- KPSS Cafe, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/6351405/dunyanin-en-buyuk-akilli-telefon-ureticilerinden-xiaomi-fabrika-acarak-2000-kisiye-istihdam-saglayacak