Hesabına Yanlışlıkla Yatan Para Hayatını Kararttı

Kayseri'de tanımadığı birisinden hesabına yatırılan 3500 TL parayı harcadığı iddiasıyla hakkında dolandırıcılık davası açılan adama adeta ceza yağdı. Sanık 4 yıl 6 ay hapis ve 8 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, başka suçtan tutuklu bulunan sanık O.A. Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılırken, sanığın avukatı da duruşmada hazır bulundu. Müşteki Y.E. ise duruşmaya katılmadı. Duruşma savcısı mütalaasında, sanığın dolandırılık suçundan cezalandırılmasını istedi.

Suç Olduğunu Bilmiyordum

Sanık O.A. esasa ilişkin savunmasında, tanımadığı birinin banka hesabına 3 bin 500 lira yatırdığını, gün içinde de konuya ilişkin kendisini arayan kimse olmadığı için parayı harcadığını söyledi. Bunun suç olduğunu bilmediğini  iifade eden O.A. serbest bırakılmayı talep etti.

Sanığa Ceza Yağdı

Mahkeme heyeti, sanık O.A'yı "bilişim sistemleri, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık suçundan 4 yıl 6 ay hapis ve 8 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/6345852/hesabina-yanlislikla-yatan-para-hayatini-karartti