Microsoft Kurucusu Bill Gates'ten Yeni Salgın Uyarısı

Dünya genelinde ve ülkemizde koronavirüs öncesi günlerin özlemi yaşanırken ve bulunan aşılar ile eski günlere dönme umutları yeşermişken Microsoft Kurucusu Bill Gates yaptığı açıklamalarla herkesin tedirgin olmasına sebep oldu. Bill Gates yeni salgın uyarısında bulunarak şu ifadeleri kullandı.

KOVİD19 ile mücadelede yapılan araştırmalara ve aşı çalışmalarına destek veren Bill Gates, koronavirüsün salgın olmayacağını belirterek "Bir sonraki salgının grip mi, koronavirüs mü yoksa daha önce hiç görmediğimiz yeni bir hastalık mı olacağını bilmiyoruz. Dünya bunu önlemek için adımlar atmadıkça, bir sonraki salgının tehdidi her zaman olacak." ifadelerini kullandı.

Salgınların önüne geçebilece imkanların olduğunu ve bunun iyi bir haber olduğunu söyleyen Bill Gates, "Geçen yılın zorluklarının yeniden yaşanmasının önüne geçmek için, savaş tehdidinin ciddiye alındığı kadar pandemiye hazırlık da ciddiye alınmalıdır. Bir sonraki pandemiyi durdurmak için yılda on milyarlarca dolar harcamak gerekecek. Ancak koronavirüs salgınının dünyaya 28 trilyon dolara mal olacağı tahmin ediliyor. Trilyonları kurtarmak ve milyonlarca ölümü önlemek için dünyanın milyarlar harcaması gerekiyor. Dünyanın satın alabileceği en iyi ve en uygun maliyetli sigorta poliçesinin bu olduğunu düşünüyorum." açıklamasını yaptı.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/6321067/microsoft-kurucusu-bill-gatesten-yeni-salgin-uyarisi