27.Dönem 2021 Pomem Sonuçları Açıklandı mı ?

Binlerce polis adayının başvurduğu alımlarda toplam başvuru sayısının 150 Bin civarında olması bekleniyor. Bir önceki alım olan 26.Dönem pomem alımında başvuru sayısı 110 Bin civarlarında idi. 27.Dönem pomem sonuçları açıklandı mı sorusunun cevabını merak eden adaylar ise sonuçların bir an önce açıklanmasını beklemektedir.

Sağlık Kontrolleri 15 Şubatta Yapılacak

Polis Akademisi geçtiğimiz gün yayımladığı duyuruda ise ön sağlık kontrolü için tarihleri belirtmişti. Yapılan açıklamada ” “27. Dönem POMEM sınavları Ön Sağlık Kontrolü aşamasıyla 15 Şubat 2021 tarihinde başlayacaktır. Başvuru merkezleri ve tarihleri ilerleyen günlerde Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi www.pa.edu.tr adresinde açıklanacaktır.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” duyurusu yapılmıştı.

27.Dönem Pomem Sonuçları Açıklandı mı ?

Sonuçlar henüz açıklanmadı, sonuçların 2021 Haziran ayında açıklanacağı tahmin edilmektedir. Bir önceki alım olan 26.Dönem pomem alımlarında sonuçları başvuru süreci sona erdikten 7 ay sonra açıklanmıştı. Detaylar için tıklayınız.

POMEM mülakatında neler soruluyor ?

POMEM süreçlerinde en çok merak edilen konuların başında mülakatlar geliyor. Mülakat soruları nelerdir, mülakatta neler soruluyor gibi soruların cevaplarını merak edenler için KPSS cafe olarak mülakat anılarını bir araya getirdik. Detaylar için tıklayınız.

- KPSS Cafe, Emniyet bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/6311601/27donem-2021-pomem-sonuclari-aciklandi-mi