ÖSYM 2021 EKPSS Kura İle Engelli Memur Alımı İçin Tercih Kılavuzu Yayımlandı !

ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından twitter üzerinden yapılan yazılı açıklamada 2021 EKPSS kura ile engelli memur alımı için tercih kılavuzunun yayımlandığı ve tercih işlemlerinin başlandığına vurgu yapılarak " Değerli EKPSS adaylarımız,2021-EKPSS/Kura ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına tercih işlemlerini bugün başlatıyoruzTercihlerinizi 13-19 Ocak 2021 tarihleri arasında ais.osym.gov.tr ‘den yapabilirsiniz.
Tercihlerinizin hayırlı olmasını dilerim." ifadeleri kullanıldı.

2021 EKPSS Tercih Kılavuzu Yayımlandı

ÖSYM tarafından yapılan yazılı açıklamada da tercih işlemleri için başvuruların başladığı belirtilerek aşağıda bulunan açıklama yapıldı.


2021-EKPSS/Kura ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması (13.01.2021)
EKPSS: Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı
DUYURU
(13 Ocak 2021)

2021-EKPSS/Kura ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik uyarınca ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, 2021-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzuna saat 10.00’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 13-19 Ocak 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 19 Ocak 2021 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan  2021-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2021 EKPSS Kura İle Atama Tercih kılavuzu için buraya tıklayabilirsiniz.

- KPSS Cafe, EKPSS Haberleri bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/6065106/osym-2021-ekpss-kura-ile-engelli-memur-alimi-icin-tercih-kilavuzu-yayimlandi