2021 İŞKUR İşbaşı Eğitim Kursları Başladı ! İşte Başvuru Şartları.

Türkiye İş Kurumu tarafından açılan İşbaşı eğitim kursları ile hem meslek öğretiliyor hem de günlük ödeme ile iş imkanı sağlıyor. Maaşların sektöre göre 6 -9 ay arasında İŞKUR tarafından ödendiği işbaşı eğitim kurslarına yoğun ilgi olmaktadır. İşte 2021 İŞKUR İşbaşı eğitim kursları kapsamında alım yapan şehirler;

2021 İşbaşı Eğitim Kurslarına Başvuru Nasıl Yapılır ?

İşbaşı Eğitim kurslarına başvuru yapabilmek için https://esube.iskur.gov.tr/ adresinden giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaparken İŞ arayan kısmından giriş yaptıktan sonra ''Online İşlemler '' sekmesinden Kurslar butonuna tıklayarak bulunduğunuz şehirdeki işbaşı eğitim kurslarına online olarak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirseniz.

Alo 170'i ücretsiz arayarak ya da bulunduğunuz şehirdeki İşkur İl Müdürlüğüne giderekte başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

2021 İş Başı Eğitim Kurslarında Maaş Ne Kadar ?

Öğrenciler günlük daha az ücret alırken mezun durumda olanlar ya da öğrenci olmayanlar ise daha fazla günlük ücret almaktadır. İşbaşı Eğitim kursları kapsamında çalıştığınız her gün için belli bir ücret ödenmekte ve maaşlar ayın 7 si ile 15 i arasında İŞKUR tarafından Halkbank hesaplarına yatırılmaktadır. Halkbank hesabınız yok ise İŞKUR tarafından işe baladığınız an adınıza bir hesap açılmaktadır. İşte maaş ve ödemeler;

Başvuru Şartları Nelerdir ?

2021 İşbaşı ve mesleki eğitim kursları kapsamında yapılan personel alımlarında eğitim şartı aranmamaktadır. Okur yazar olan, ilkokul, ortaokul, lise, ön lisans ve lisans mezunu olan adaylar arasından yapılan personel alımlarında başvuru genel şartlarışu şekilde:

1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
2. 15 yaşını tamamlamış olmak,
3. İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,
4. Emekli olmamak,
5. Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,
6. Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,
7. İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,
Belirtilen şartları sağlayan ve programa devam etmelerine engel durumları bulunmayan öğrenciler de programlara katılabilmektedirler.
Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından yararlanabilmektedirler.

- KPSS Cafe, İş-Kur bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/6064220/2021-iskur-isbasi-egitim-kurslari-basladi-iste-basvuru-sartlari