WhatsApp'tan Son Dakika Türkiye Açıklaması ! Kayıtları Saklamıyoruz !

WhatsApp'ın kullanıcı sözleşmesi dayatmasından sonra adeta kavimler göçü yaşanmış ve yüzbinlerce kullanıcı Telegram, BİP,Signal gibi alternatif uygulamalara geçiş yapmıştı. Whatsapp yaşanan gelişmeler üzerine bir son dakika açıklaması yayımladı.

 Yapılan açıklamada son günlerde bazı iddiaların sosyal medyada yayıldığına yer verildi ve “Bazı söylentilere değinmek ve yüzde 100 net olmak istiyoruz. Özel mesajlarınızı uçtan uca şifreleme ile korumaya devam ediyoruz. Gizlilik politikasındaki güncelleme, arkadaşlarınız veya ailenizle olan mesajlarınızın gizliliğini etkilemez” denildi. 

WhatsApp internet sitesi üzerinden yapılan son dakika açıklamasında, "Yakın zamanda gizlilik politikamızı güncelledik ve çok sayıda düşünceli soru aldık. Bazı dedikodularla birlikte, aldığımız bazı soruları cevaplamak istiyoruz" denildi.

Gizlilik Politikasındaki Güncellme

Gizlilik ile alakalı olarak "Gizlilik politikamızdaki güncellemenin, arkadaşlarınız veya ailenizle olan mesajlarınızın gizliliğini hiçbir şekilde etkilemediğini açıklığa kavuşturmak istiyoruz. Bunun yerine, bu güncelleme isteğe bağlı olan, verileri nasıl topladığımız ve kullandığımız konusunda daha fazla şeffaflık sağlayan WhatsApp'ta bir işletmeye mesaj göndermeyle ilgili değişiklikleri içerir" ifadelerine yer verildi.

Konuşmalarınız Gizli Tutulur !

Whatsapp Kişisel mesajlaşmalar ve sohbet ile ilgili olarak, "Özel mesajlarınızı göremeyiz veya aramalarınızı duyamayız, Facebook da göremez. Ne WhatsApp ne de Facebook mesajlarınızı okuyamaz veya WhatsApp üzerinden arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınızla yaptığınız aramaları duyamaz. Ne paylaşırsanız paylaşın, aranızda kalır. Bunun nedeni, kişisel mesajlarınızın uçtan uca şifreleme ile korunmasıdır. Bu güvenliği asla zayıflatmayacağız" dedi.

2 Milyar Kullanıcı Var! Kayıt Tutmuyoruz !

İki milyar kullanıcısının olduğunu belirten WhatsApp, "Herkesin kime ne mesaj gönderdiğinin veya kimi aradığının kaydını tutmuyoruz. Geleneksel olarak mobil operatörler bu bilgileri saklarken, bu kayıtları iki milyar kullanıcı için saklamanın hem gizlilik hem de güvenlik riski olacağına inanıyoruz ve bunu yapmıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

- KPSS Cafe, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/6062149/whatsapptan-son-dakika-turkiye-aciklamasi-kayitlari-saklamiyoruz