11 Ocak 2021 Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklamaları ! Hangi Kararlar Alındı ?

2021 Yılının ilk Kabine toplantısında çıkacak kararlar merakla bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nun korona kısıtlamaları ile ilgili kararlar alacağı belirtiliyor. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları;

Vaka sayılarının azalması ile birlikte tedbir kararlarını kademeli olarak azaltacağız. Ama her birey kendi önlemlerini almaya devam etmelidir.

Kendi aşımızı geliştirme çalışmalarımız devam ediyor. Çok sayıda üniversitemiz ve firmamız bu konuda yoğun bir çalışma içerisindedir. İnşallah olumlu sonuçlar alacağız.

11 Ocak 2021 Koronavirüs tablosu
*Yeni yılda önceliklerimiz fiyat istikrarı ve bir süredir üzerinde çalıştığımız reformlar olacaktır.

*Türkiye’nin huzurunu kaçırmak isteyenlerin neye cevap vermek istediklerini gayet iyi biliyoruz. Artık bu ülkede cumhurbaşkanı milletin yarısından fazlasının iradesiyle belirleniyor.

*Teröriste terörist demekten bile aciz bu sözde genel başkanı, CHP seçmeninin sağduyusuna, aziz milletimizin irfanına havale ediyoruz

*Siyasi ve sosyal kaos denemeleriyle 83 milyonun huzurunu kaçıranlar, karşılarında hukuku bulmaya devam edeceklerdir.

*Aldığımız tedbirler sayesinde salgının artış hızını geriletmeyi başardık. Salgının yükü de önemli ölçüde hafifledi.

*Salgın tedbilerinin faaliyetlerine ara verilen esnaflarımız, öğrencilerimiz, çalışanlarımız başta olmak üzere vatandaşlarımız üzerinde yol açtığı sıkıntıları biliyoruz.

*Tedbirleri sürdürmeye mecburuz. Vaka sayısının belirli bir rakamın altına düşmesi ile birlikte kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız.

*Gelinen aşamada salgınla mücadelede önemli bir husus da aşı çalışamalarıdır. Türkiye uygulama aşamasına gelen her ürünle ilgilenmektedir

2020 Yılını İyi Kapatamadık !

İnsanlık olarak 2020 yılını iyi hatıralarla kapatmadık. Geçtiğimiz yılı büyük bedeller ödeyerek geride bıraktık. Geçtiğimiz 18 yılda kurduğumuz alt yapının üstünde hedeflerimize doğru kararlılıkla yürüyorduk. Korona salgınının ülkemize de sıçramasıyla birlikte kendimizi hızla bu yeni döneme hazırladık. Salgın tedbirlerinden etkilenen tüm kesimlere nakdi hibe ve destek programları başlattık.

Salgın tedbirlerinden etkilenen tüm kesimlere nakdi hibe ve destek programları başlattık. Yılın 2. çeyreğinde ülkemizde derinden hissedildi. Bu dönemde dünyada daha ağır geçerken, Türkiye %9,9 oranında daraldı. Salgının etkilerini azaltmak için önlem ve teşvikler sayesinde ekonomimizin direncini korumayı başardık. 3. çeyrekte 1. önceki çeyreğe göre sanayi üretimimiz %30 oranında arttı.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/6060583/11-ocak-2021-cumhurbaskani-erdogan-aciklamalari-hangi-kararlar-alindi