2021 Adalet Bakanlığı Alımlarında Kadro Dağılımı Nasıl Olur ? ( İnfaz Koruma, Zabıt Katibi, Mübaşir )

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada personel alımlarının 2021 Ocak ayı içerisinde başlayacağı ve ilanların da bu kapsamda bu ay içinde yayımlanacağı vurgulanmıştı.

Bu açıklama sonrası ise memur adayları tarafından dağılım merak edilmektedir. Bilindiği üzere Adalet Bakanlığı ; İnfaz Koruma Memuru, Zabıt Katibi, Mübaşir, Hizmetli ve Şoför gibi çok farklı sayıda ünvanlar ile alım yapmaktadır.

2021 Adalet Bakanlığı Alımlarında Kadro Dağılımı !

Adalet Bakanlığı tarafından geçtiğimiz senelerde yapılan alımlarda genel olarak alım sayısının en az Yüzde 50'si İnfaz Koruma Memuru alımlarına, Yüzde 25'i Zabıt Katibi Alımlarına Yüzde 10-15 i mübaşir alımlarına ve Geri kalan Yüzde 10-15 lik kısım da hizmetli, şoför gibi alımlara ayrılmıştı. Bu tablodan yola çıktığımızda Adalet Bakanlığı tarafından gelebilecek 10 Bin kişilik bir personel alım ilanında dağılımın aşaıdaki gibi olacağını tahmin ediyoruz.

- 5000-6500 İnfaz Koruma Memuru

- 2500-300 Zabıt Katibi

- 1000-1500 Mübarşir alımı

- 1000-1500 Diğer kadrolar ve ünvanlar

Sizce dağılım nasıl olmalı YORUM kısmından iletebilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Memur Alımları Taban Puanları

Adalet Bakanlığı,  kamu personeli olmak isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği kurumlar arasında yer alıyor. Adalet Bakanlığı bünyesine zabıt katipleri, hizmetliler, şoförler, infaz koruma memurları, düz memurlar gibi daha birçok pozisyon için personel alımını gerçekleştiriyor. Yapılan ve önümüzdeki günlerde de yapılacak olan bu alımlarda, KPSS puanının kaç olması gerekiyor? Adayların alması gereken en küçük ve en küçük puanlar nelerdir gibi  soruları yanıtlandırıyor olacağız. Detaylar için tıklayabilirsiniz.

- KPSS Cafe, Adalet bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/6058386/2021-adalet-bakanligi-alimlarinda-kadro-dagilimi-nasil-olur-infaz-koruma-zabit-katibi-mubasir