KKTC'de Çobanoğlu Ailesi Silahlı Şiddet Oyunlarının Kurbanı Oldu !

KKTC Geçitkale'de meydana gelen üzücü olayda 14 Yaşında olduğu belirtilen ve silahlı şiddet oyunlarına düşkün olduğu belirtilen bir çocuk ailesini katlettikten sonra intihar etti.

Edinilen bilgiye göre 14 Yaşında olduğu belirtilen ve silahlı şiddet oyunlarına bağımlı olan Çınar Çobanoğlu isimli çocuk gündüz saatlerinde abisi ile bir tartışma yaşadı ve ona bıçak çekti. İlerleyen saatlerde ise annesi ve babasının uyuduğu odaya giden çocuk silahla hem annesini hem babasını vurarak öldürdü. Silah seslerini duyan ve odaya giden ağabey ise silahın kendisine doğrultulması üzerine kaçarak olay yerinden uzaklaşırken cinayetleri gerçekleştiren 14 yaşındaki Çınar Çobanoğlu olay yerinde silahı başına dayayarak intihar etti.

Anne ve babanın olay yerinde hayatını kaybettiği belirtilirken ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan 14 Yaşındaki Çınar Çobanoğlu'da yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Polis tarafından olay ile ilgili yapılan açıklamada "08.01.2021 tarihinde, saat 03.30 sıralarında, Geçitkale'de sakin İbrahim Ç.(E-52) ve Bengü Ç.(K-48) ikametgahlarının yatak odası içerisinde tabanca ile vurulmak suretiyle olay yerinde yaşamlarını yitirmişlerdir. Yine aynı ikametgah içerisinde bulunan 14 yaşındaki Çınar Ç. (E-14) ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirmiştir. Olayla ilgili polis soruşturması çok yönlü olarak devam etmektedir." ifadeleri kullanıldı.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/6053027/kktcde-cobanoglu-ailesi-silahli-siddet-oyunlarinin-kurbani-oldu