Dikkat! İnstagram Takipçi Satın Alırken bu tuzağa düşmeyin

İnstagram, kuruluş amacı olarak sevilmesi ve zaman harcamanın en sanatsal yönünü yansıtarak ilk gününden itibaren tüm dünyada çok sevildi. Akranı olarak Twitter, Facebook gibi diğer platformlara nazaran daha fazla etkileşim sunarak her zaman bir adım önde olması sebebiyle, dünyada olduğu gibi Türkiye de yükselen e ticaret ve tek ürün siteleri ile ürün/hizmet satışı birdenbire İnstagram’a sıçradı. İnstagram bugün itibari ile bireysel ve kurumsal olarak gelir elde etmek amacı ile ürettiği veya tedarik ettiği ürünleri satmak isteyenlerin dükkanı pozisyonunda, bu noktada doğan en büyük ihtiyaç satıcıların kontrol altına alınması ve ürünlerini nasıl pazarlayacakları noktasında İnstagramın neler yapacağı, nasıl tedbirler getireceği, tüketiciyi nasıl koruyacağı, vergilendirmeyi nasıl düzenleyeceğiydi ancak İnstagram sınıfta kaldı.

Ticari hesapları kontrol altına almak için işletme hesapları açtı ve bireysel / işletme olarak iki tür hesap oluşturulabiliyor ancak istatistikler dışında hiçbir kurumsal yapı yok. Sıfır düzenleme ile ciddi bir alışveriş sirkülasyonunu yükleniyor ancak denetimsiz. En önemli unsur ve mağduriyetlerin doğduğu nokta olarak insanların ürünlerini pazarlamak için attığı adımları gözler önüne sermek istiyoruz. Ürünlerini satmak isteyen kişiler İnstagram üzerinde reklam gönderileri ile hedeflediği kitleye ulaşabiliyorlar ve bunun içi ödedikleri maliyetler ürünlerin kar marjına göre tercih edilebilirliği değişiyor. Total instagram işletme sahiplerini kavrayan bir reklamcılık örneği sağlayamayan İnstagram uzun yıllardır bu ekosistemi de değiştirmediği için işletme sahipleri alternatif satış ve pazarlama kanalları üretti. Biliyorsunuz! Özellikle dijitalde her zaman çözümler kullanıcıdan gelir ve tedbirler ile iyileştirme adımları sosyal platformları yönetenler tarafından atılır. İşte bu eko sisteme karşı kullanıcıların ürettiği çözümler büyük mağduriyetler ve rant kapılarını sonuna kadar araladı. Ülkemizde ulusal kanallarda ana haber bültenlerine konu olacak kadar fazla dikkat çekmesine rağmen bu hala devam ediyor.

İnstagram Takipçi Satın Al

https://oiyi.net/instagram-takipci-satin-al/

Nedir bu çözümler ve mağduriyetler? İnstagram takipçi satın al ve bunu bir de kategoriler halinde sunarak İnstagram bayan takipçi satın al başlıkları halinde işletme hesabı sahiplerine ürünlerini pazarlayabilmek adına takipçi gönderimi yapıyorlar. Yani takipçi satın al ve ürünlerini bu takipçilere göstererek x rakama satın aldığın bu takipçi kitleden faydalan, ürün sat, para kazan.

Aslında problem takipçinin satın alınmasında değil, nasıl satın alınması gerektiği konusunda İnstagram yönetiminin bir çözüm üretmemesi ve bu noktada devreye giren dolandırıcıların insanları mağdur etmesinde. Mağduriyetler nasıl mı oluyor? Önce takipçi nasıl satın alınır onu size anlatalım. Anlatmamız zor olmayacak çünkü hepiniz biliyorsunuz. Takipte olduğumuz bir hesap çekiliş düzenliyor ve bu çekilişe katılmak isteyecek olan kitle sayısını tahmin ederek o rakam üzerinden bu çekilişe ücretli sponsorlar buluyor. Emin olun bulması da zor olmuyor. Bu sponsorlar çekiliş için oldukça yüksek paralar ödeyerek çekilişin sonlanmasını bekliyor. Çekilişi düzenleyen hesap sahibi çekilişe katılma şartları olarak takipçisini yönlendiriyor ve sponsorların hesaplarını takip etmelerini istiyor. Dolayısı ile çekilişe katılmak demek, sponsor olan birçok hesabı takip etmek demek. Buraya kadar her şey mantıklı ve İnstagram topluluk kurallarına göre aykırı değilse eğer alan satan çekilişe katılan herkes memnun demektir. Ancak işte böyle olmuyor. Takipçiyi satın alan işletme hesabına sosyal medya marketi olarak adlandırılan paneller üzerinden bot yani fake, yani sahte birtakım takipçiler göndermek suretiyle takipçi satın alan kişiler mağdur ediliyor. Daha detaylı anlatalım. Siz Takipçi satın almak için veya bu takipçide olmaya biliyor İnstagram İzlenme Satın Al kategorisinden de hizmet almış olabilirsiniz. Ücret ödüyorsunuz. Size gerçek takipçi göndereceğiniz söyleyerek bot yani gerçek olmayan kitle yönlendiriyor ve siz ürünlerinizi satmayı bir kenara bırakın bu kişileri hesabınızda bile tutamıyorsunuz.

Başlıkta belirttiğimiz gibi, tuzağa düşmeyin. Güvenilir kaynaklardan takipçi satın alın ve faturalı işlem talep edin.

Kaynak: https://oiyi.net

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/6007889/dikkat-instagram-takipci-satin-alirken-bu-tuzaga-dusmeyin