İBB Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Başlıyor ! 100 Zabıta Memuru Alınacak !

İBB tarafından alım ile ilgili gerekli başvuru şartları, alım yapılacak kadrolar ve başvuru tarihleri gibi detaylar daha önce paylaşılmıştı. Buna göre; İBB 100 zabıta memuru alımında dağılım 40 Lise Mezunu, 20 Önlisans mezunu ve 40 Lisans mezunu olarak paylaşılmıştır.

Başvuru İçin gerekli olan şartlar arasında bulunan KPSS şartı ise 70 taban puan olarak istenmiştir. 2020 KPSS'den 70 puan ve üstü alan ve diğer şartları taşıyan memur adayları alım ilanına başvuru yapabilecektir.


İBB zabıta memuru alımı için yapılan duyuruda ''  Lise ve üniversite mezunu adaylar, sınav ilanında aranan şartları taşımaları kaydıyla 2020 KPSS (B) grubu puanları ile müracaat edebilecek.

Sınava girmek isteyen adayların, 4/1/2021 – 10/1/2021 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru formu doldurması gerekiyor.

Dünyayı etkisi altına alan Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle adaylardan istenilen bilgi ve belgeler de e-Devlet üzerinden temin edilecek.

İlanın detayları için tıklayınız.

2021 B grubu memur alımları  ( Buna da Bakabilirsiniz )

- KPSS Cafe, Belediye bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5948011/ibb-zabita-memuru-alimi-basvurulari-basliyor-100-zabita-memuru-alinacak