Sıddık Gültekin İsmi Açıkladı ! Süleyman Girgin Kimdir ?

Muğla'da Vahşi bir cinayete kurban giden ve Tüm Türkiye'yi üzüntüye boğan Pınar Gültekin davasında geçtiğimiz günlerde herkesi şoke eden bir gelişme yaşanmıştı.

Kameralara açıklama yapan Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin, CHP'li bir vekilin kendisine davadan vazgeçmesi gerektiğini söyleyerek gündeme bomba gibi düşen açıklamalar yapmıştı. İlk açıklamasında kendisine davadan vazge diyen vekilin ismini açıklamayan Acılı Baba Sıddık Gültekin daha sonra yaptığı açıklamada ise kendisine davadan vazgeç diyen vekilin  CHP Muğla Milletvekilli Süleyman Girgin olduğunu belirtti.

Girgin bu iddiaları kabul etmezken ve"Cenazenin ertesi günü baba Sıddık Gültekin ile yapılan tek bir aramam var. Bu görüşme kaydı da bir buçuk dakika. Orada da başsağlığı diledim. Başka da aramam yoktur" açıklamasını yaparken, Baba Gültekin ise '' Neden yalan söyleyeyim ben kızı katledilen acılı bir babayım'' ifadelerini kullandı.

Süleyman GİRGİN Kimdir ?

27.Dönem Muğla CHP Milletvekilli olan SÜleyman Girgin aynı zamanda TBMM plan ve Bütçe komisyonu üyesidir. 18 Temmuz 1962 yılında Muğla Kavaklıdere'de doğdu. Babasının adı Seyfi, annesinin adı Sevim'dir.

İşçi-Sendikacı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İİBF Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümünde yüksek lisans yaptı.

Maden- İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Şubesinde 4 yıl şube yönetim kurulu üyeliği, 12 yıl şube başkanlığı görevinde bulundu. Altı yıl Muğla Türk-İş il temsilciliği yaptı.

Girgin evli ve 2 çocuk babasıdır.

- KPSS Cafe, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5943189/siddik-gultekin-ismi-acikladi-suleyman-girgin-kimdir