Engin Nurşani Neden Öldü ? Engin Nurşani Kimdir ?

Ünlü sanatçı Engin Nurşani'nin hayatını kaybetmesi sevenlerini yasa boğdu. Sosyal Medya'dan üzüntülerini dille getiren ünlü sanatçının sevenleri acı haberle sarsıldı.

Engin Nurşani Neden Öldü ?

2019 Yılında Gırtlak kanserine yakalanan ve kendisi gibi sanatçı olan Babası Aşık Nurşani'nin sosyal medyada yayımladığı videoda ne olur oğlumu kurtarın sözleriyle gündeme gelen Engin Nurşani hayattını kaybetti. Üzücü Haberi Veren Acıbadem Altunizade Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu “Yaklaşık 1 buçuk yıl önce yakalandığı nazofarenks (gırtlak) kanseriyle mücadele eden Engin Nurşani’nin tedavisine yatan hasta servisimizde devam ediliyordu. Maalesef ki bugün saat 07.00’de hayatını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve sevdiklerine sabır diliyoruz.” açıklamasını yaptı.

Engin Nurşani Kimdir ?

Adına Bir Çizik Çektim albümüyle geniş kitlelere ulaşan ve herkesin beğendiği bir albüme imza atan Engin Nurşani daha sonra ise Gırtlak Kanseri'ne yakalanmıştı.asıl ismi Engin Ayhan olup 1984 yılında Almanya'nın Krefeld şehrinde doğmuştur. Aşık Ali Nurşani ve Angelika Nurşani çiftinin iki çocuğundan küçüğü olan Engin Nurşani, Özgün Türk Halk Müziği sanatçısıdır, halk arasındaki deyimiyle bir ozandır. Evlidir ve Ozan Ali adında bir erkek çocuk sahibidir.

25 Aralık 2020 Günü gırtlak kanseri nedeniyle hayatını kaybetmiştir.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5923293/engin-nursani-neden-oldu-engin-nursani-kimdir