E-SİM Ne Demektir ? Sim Kartlar Kalkıyor !

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı tarafından yapılan son dakika açıklamasında Sim Kartların kartların kalkacağını belirtmesi beraberinde bazı soru işaretlerini akıllara getirdi. Birçok kullanıcı tarafından Sim Kartların yerine geleceği belirtilen E-SİM'ler hakkında bilgiler merak edilmektedir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu son dakika yaptığı açıklamalarda SİM kartların tarihe karışağını belirterek ve  sim kart döneminin kapanacağını onun yerine e-sim kart uygulamasına geçileceğini söyledi. “eSIM” tanıtım programıne katılan Bakan Karaismailoğlu, söz konusu program öncesi basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu ve müjdeyi verdi.

E-SİM Ne Demektir ?


Bakan Karaismailoğlu, eSIM teknolojisinin tamamen yerli ve milli imkanlarla yerli firmalar tarafından geliştirildiğini ve bu düzenleme ile artık sim kartların tarihe karışacağını söyleyerek Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile iş birliği halinde geliştirildiğini de sözlerine ekledi.  “Bu teknoloji yerli ve milli olarak sıfırdan, yerli firmalar tarafından, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile iş birliği halinde geliştirildi. Türk mühendislerince geliştirilen ve fiziksel SIM kartın yerine kullanılacak olan eSIM 2021 yılında hayata geçecek” ifadelerini kullandı. 

Maliyetler Azaltılacak ?

Bu uygulama ile maliyetlerin azaltılması ve tasarruf sağlanması hedefleniliyor.

- KPSS Cafe, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5913558/e-sim-ne-demektir-sim-kartlar-kalkiyor