Kredi ve Yurtlar Kurumu 500 KYK Yurt Yönetim Memuru Alımları Başvuru Tarihleri

500 KYK yurt yönetim memuru alımı için başvurular 4 Ocak 2021 tarihi itibariyle başlayacak. Resmi gazete'de de yayımlanan ilanda başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi detaylara yer verilerek KYK bünyesinde istihdam edilmek üzere 500 KYK memuru alımı yapılacağı kamuoyu ile paylaşıldı.

Başvuru Şartları Nelerdir ?

500 KYK yurt yönetim memuru başvuru şartları arasında en dikkat çeken koşullardan birisi de Yaş şartıdır. Önceki alımlarda yaş şartı için 30 yaşından büyük olmamak koşulu aranırken bu alımda bu şartın 65 yaş olması dikkat çekmektedir.

Bir diğer dikkat çeken husus ise KPSS puan şartıdır. Önceki yapılan memur alımlarında 70 Taban puan koşulu istenirken bu alımda bu koşul 60 puan'a indirilmiştir.

Diğer istenilen başvuru şartları ise şu şekilde;

Başvuru tarihleri Ve Şekli

KYK Yurt Yönetim Memuru Ne İş Yapar ?

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı olan Kredi ve Yurtlar kurumu'na yeni memur alımı yapılmasına karar verildi. Yapılan duyurda KYK bünyesinde istihdam edilmek üzere 500 Yurt Yönetim Memuru alımı yapılacağı açıklandı.

Bu duyurunun ardından ise memur adayları tarafından '' KYK Yurt Yönetim Memuru Ne İş Yapar ? '' sorusunun cevabı merak edilmektedir

Detaylar İçin TIKLAYINIZ. 

Yurt Yönetim Memuru Alım Taban Puanları

Kredi ve Yurtlar kurumundan gelen alım ilanı memur adayları arasında sevinç yaratsa da alım sayısının azlığı dikkat çekmektedir. Alım sayısının azlığında pandemi süreci nedeniyle yurtların kapalı olması ve üniversitelerin uzaktan eğitim vermesi gibi etkenlerin etkili olduğunu düşünüyoruz. Muhtemelen 2021 yılında yapılacak bir alımda bu sayı daha yüksek olacaktır.

Geçmiş senelerde yapılan KYK Yurt Yönetim Memuru Alımı Taban Puanları incelendiğinde 2018 Yılında 1220 kişilik bir alımın yapıldığını görmekteyiz. Bu alımda oluşan taban puanlar ise aşağıdaki gibidir.

Geçmiş Alımlarda Oluşan Taban Puanlar için Buraya Tıklayınız.

- KPSS Cafe, Kamu bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5902275/kredi-ve-yurtlar-kurumu-500-kyk-yurt-yonetim-memuru-alimlari-basvuru-tarihleri