Prof. Dr. Gülümser Heper Kimdir ? 19 Aralık CNN Türk Programında Gülümser Heper Tepki Çekti !

CNN Türk ekranlarında yayınlanan programa konuk olan olan Prof. Dr. Gülümser Heper'in defalarca Sayın Öcalan kelimesini kullanması programda bulunan diğer konukların büyük tepkisini çekti.

Diğer Konuklar Tepki Gösterdi 

Programın konuklarından olan Mehmet Metiner ve Metin Özkan, Heper'in Öcalan'a 4 kez 'sayın' dediğini hatırlatırken Heper,  bu sorulara yanıt olarak "Ben hiçbir zaman Öcalan'a ne saygı duyarım ne de onun ismini saygınlık çerçevesinde kullanırım. Bu bir tamlamadır, kasıt yoktur. Ben dilime pelesenk olarak istemsizce kullanmışımdır. Ben Öcalan'ı yükseltmem ve bir statü de vermem. Ben özür dileyecek bir şey yapmadım. Ne demek istediğimi Türk halkı anlamıştır" açıklamasını yaptı.

Sonrasında Metin Özkan, "CNN TÜRK'ün isminde 'Türk' ifadesi vardır. Size bu televizyonda Öcalan'a 'sayın' dedirtmem'" dedi. Moderatör Semiha Şahin'in ısrarı üzerine Prof. Heper, "Türk halkı beni yanlış anlamışsa özür dilerim" dedi.

Prof. Dr. Gülümser Heper Kimdir ?

1964 Yılında Sivas'ta Dünyaya gelen Prof. Dr. Gülümser Heper İlk, Orta ve Lise Eğitimini Sivas'ta tamamladı. Prof. Dr. Gülümser Heper Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Aynı Üniversitede İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Sivas'ta Kronik Böbrek Hastalıkları Derneğini kurdu ve başkanlığını yürüttü. Prof. Dr. Gülümser Heper 1992'de İç Hastalıkları Uzmanı oldu. 1993'de Kardiyoloji Kliniğinde Kardiyoloji İhtisasına başladı.

2003 yılında Kardiyoloji Doçenti, 2008'de Profesör oldu.- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5901413/prof-dr-gulumser-heper-kimdir-19-aralik-cnn-turk-programinda-gulumser-heper-tepki-cekti