Esnafa 1000 TL Destek Ödemesi Ve Kira Ödemeleri Başlıyor ! 81 İl Valiliğine Genelge Gönderildi !

14 Aralık 2020 Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan Esnaf'a verilecek desteklerle ilgili paketleri kamuoyuna açıklamıştı.

Bu gelişmenin ardından ise destek paketi ile ilgili detayları içeren Genelge'nin 81 İl Valiliğine gönderildiği belirti. Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı.

Esnafa 1000 TL Destek Ödemesi Ve Kira Ödemeleri Başlıyor !


1) Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan
'ın talimatlarıyla koronavirüs salgını nedeniyle yeni düzenlemelere geçerek yerel yönetimlerimizin iş yerleri dahil sahip olduğu taşınmazlarıyla ilgili kira ve benzeri düzenlemelerin şartlarına ilişkin genelgeyi 81 il valiliğimize gönderdik.

Salgının ekonomik hayata etkisinin azaltılması amacıyla yerel yönetimlerimiz, bağlı kuruluşları ve şirketlerinin mülkiyetinde veya tasarrufunda olan taşınmazlarının irtifak hakkı, kiralama ve benzeri kullanımıyla ilgili düzenlemeyi hayata geçirdik.Pandemi nedeniyle faaliyetleri azalan iş yerleri için idaremizce yapılacak değerlendirmeye göre, sözü edilen bedellerde indirime gidilebilecek ya da ödemede erteleme sağlanabilecek.

Faaliyetleri durdurulan veya faaliyette bulunamayan işletmelerden bu süre içerisinde sözü edilen bedeller tahsil edilmeyecek, sözleşme süreleri uzatılabilecek ve yapılacak değerlendirmeler neticesinde sözleşmeler karşılıklı feshedilebilecek.  Peşin ödeme yapan ancak iş kaybına veya ekonomik zarara uğrayan iş yerleri de pandemi süresince gerekli indirim, erteleme ve süre uzatımı hakkından yararlanabilecek.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5886228/esnafa-1000-tl-destek-odemesi-ve-kira-odemeleri-basliyor-81-il-valiligine-genelge-gonderildi