PTT Personel Alımı KPSS Şartı Var mı ? PTT Başvurusu KPSS Şartı Kaç Puan ?

PTT tarafından yapılması beklenen yüklü alım memur adayları tarafından merakla beklenirken başvuru şartları da büyük merak konusu olmaktadır.

Binlerce memur adayı PTT tarafından yayınlanması beklenen 2020 KPSS şartsız personel alım ilanlarına başvuru yapmayı bekliyordu. 2020 PTT personel  alımı ilanı başvuru şartları kesinleşti.

Daha önceki alımda KPSS şartsız alım yapılırken Ocak 2020'de yayımlanan yeni kararlarla birlkikte yeni alımlarda KPSS şartı aranacağı kesinleşmiş oldu.

PTT Personel Alımı KPSS Şartı Var mı ?

Resmi Gazete'de yayımlanan şartlar şu şekilde güncellenmişti. Yayımlanan yeni şartlara baktığımızda KPSS puanı ile alım yapılacağı belirtilirken Taban puan şartı ise henüz netleşmemiştir. Tahminimiz puan şartının POMEM alımlarında olduğu gibi 60 puan olacağı yönündedir.

İstihdam

MADDE 8 - (1) PTT personeli, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 27 nci maddesine göre idari hizmet sözleşmesi ile istihdam edilir.

(2) Pozisyon ve ihtiyaç durumuna göre personel alımı, KPSS sonuçlarına göre yapılan sınav sonucunda başarılı olanlardan veya PTT’nin ihtiyaç duyduğu alanlarda 19 uncu maddede belirtilen şartları sağlayan deneyimli kişiler arasından yapılır.

İşe alınmada aranacak geneş şartlar:

MADDE 9 - (1) İşe alınacaklarda aranılacak genel şartlar şunlardır:

(2) PTT’de işgücü hizmet alımı suretiyle görev yapan yüklenici firma elemanlarının PTT’nin açıktan personel alımı yoluyla yapılacak sınavlarına girmek istemeleri halinde, duyurunun yapıldığı tarih itibarıyla yüklenici firma değişimi hariç duyuruda belirtilen süre kadar aralıksız olarak görev yapıyor olmaları kaydıyla bu maddenin birinci fıkrasının (b) bendinde belirtilen otuz altı yaşından gün almamış olmak hükmü kırk bir yaşından gün almamış olmak olarak uygulanır.

- KPSS Cafe, Kamu bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5880234/ptt-personel-alimi-kpss-sarti-var-mi-ptt-basvurusu-kpss-sarti-kac-puan