MEB Bakanı Ziya Selçuk'tan Ücretsiz Tablet ve Yüzyüze Eğitim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüzyüze eğitim ve dağıtımına devam edilen ücretsiz tabletler ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.

Ücretsiz tablet dağıtımının devam ettiğini ve 21 Aralık  2020 tarihine kadar 200 bin tabletin daha dağıtılacağını belirten Bakan Selçuk, 2021 Ocak ortasına kadar ilave 300 bin tablet daha dağıtılacağını söyledi.

Yüzyüze Eğitim Ne Zaman ?

Yüzyüze eğitim ile ilgili açıklamalarda da bulunan Milli Eğitim Bakanı, uzaktan eğitimin şu anda devam edeceğini ve yüzyüze eğitim için şartların olgunlaşmasını bekleyeceklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti '' Dünya üzerinde sadece dört ülke öğretim kademeleri için 3 ayrı TV kanalı kurabildi. Bunlardan biri Türkiye. Dünyada eğitim kategorisinde en çok ziyaret edilen platform EBA" dedi.

Eğitim bütçesinin 211 milyar 993 milyon 156 bin TL olarak belirlendiğinin altını çizen Bakan Ziya Selçuk, "Bu rakam 2021 yılı merkezî yönetim bütçesinin yüzde 15,7'sini oluşturmaktadır. Tekli eğitime geçiş ve okul öncesi eğitim hedefimiz, uzaktan eğitim, okullardaki deprem güçlendirme faaliyetleri ve meslek liselerinin atölye altyapısı gibi özel önem verdiğimiz alanlar için yatırım bütçemizi, 5,8 milyar TL'den yüzde 94 artırarak 11,3 milyar TL'ye çıkartıyoruz" ifadelerini kullandı.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5880114/meb-bakani-ziya-selcuktan-ucretsiz-tablet-ve-yuzyuze-egitim-aciklamasi