56 Saatlik Sokağa Çıkma Yasağı Başlıyor ! Market ve Fırınlar Saat Kaça Kadar Açık Olacak ?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni bir genelge ile 56 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili ek bilgiler verildi.

Sokağa Çıkma kısıtlaması 11 Aralık Saat 21.00'da başlayacak olup 14 Aralık 2020Pazartesi Sabah 05.00'da sona erecektir.

Market ve Fırınlar Saat Kaça Kadar Açık Olacak ?

Sokağa çıkma yasağı süresince açık olacak yerler , market ve işletme açılış kapanış saatleri hakkında şu ifadelere yer verildi:

"Market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler bugün saat 20.00'ye kadar, cumartesi ve pazar günleri ise 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır. Yine belirtilen süre içerisinde marketler ve bakkallar telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebileceklerdir. Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri ise bugün saat 20.00'ye kadar açık olacaklardır. Bu işyerleri cuma, cumartesi ve pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerini sürdüreceklerdir"

Online Sipariş Saatleri

 "Online sipariş firmaları da cuma, cumartesi ve pazar günlerinde 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebileceklerdir. Vatandaşlarımız sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (cumartesi-pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ve fırın ya da ekmek satış bayine yürüyerek gidip gelebileceklerdir" 

Vatadaşların Saat 21.00'dan önce evde olmaları gerektiği hatırlatılarak ,"Bu nedenle vatandaşlarımızdan sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı saat olan 21.00'den önce evlerinde/ikametlerinde olacak şekilde hareket etmelerini, başta büyükşehirlerimiz olmak üzere diğer illerimizde trafikte oluşabilecek yoğunluklar göz önünde tutarak gerekli tedbirleri almaları hususunu istirham ediyoruz."  açıklaması yapıldı.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5875673/56-saatlik-sokaga-cikma-yasagi-basliyor-market-ve-firinlar-saat-kaca-kadar-acik-olacak