İBB İkamet Şartsiz KPSS 70 Puan ile Zabıta Memuru Alımı Yapıyor !

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan ilanda büyükşehir bünyesinde lise,önlisans lise mezunu olmak üzere zabıta memuru alımı yapılacağı duyuruldu.

İBB geçtiğimiz günlerde de yayımladığı ilanda 250 İtfaiye eri alımı yapacağını açıklamıştı. Detaylar için tıklayınız.

İBB Zabıta memuru alımında kadro dağılımı ise şu şekilde;

Lise Mezunu: 40 Zabıta, 

Ön Lisans Mezunu: 20 Zabıta

Lisans Mezunu: 40 Zabıta

olmak üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında 100 Zabıta Memuru alımı yapılacak.


İBB Zabıta Memuru Alımı Başvuru Şartları


İBB tarafından yayımlanan ilanda başvuru şartları arasında ikamet şartı aranmamaktır. Bazı belediyeler zabıta memuru alımı yaparken ilgili il sınırları içersinde ikamet etme şartı aramaktadır.

KPSS puan şartı olarak ise 70 taban puan şartı aranmaktadır. Yani alıma başvuru yapmak isteyen memur adayları minimum 70 puan almış olmalıdır. Diğer bir önemli husus olan Yaş Şartı'nda ise 30 YAŞ Sınırı göze çarpmaktadır. İşte başvuru şartları

 Başvuru Tarihleri ve Şekli


Sınava girmek isteyen adaylar, 4/1/2021 – 10/1/2021 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru yaparak BAŞVURU FORMUNU imzalamak üzere indireceklerdir.

Sınava katılma şartlarını taşıyan adaylar arasından, KPSS puanlarına göre yapılacak sıralama sonrasında en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının 5 (beş) katı aday (toplamda 500 kişi) sınava çağrılacak ve bu adayların uygulama sınavına girmeden önce tabip gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapılacaktır. Başvuru esnasında beyan ettikleri boy ve kilo şartını taşımayan adaylar, uygulama sınavına alınmadan elenecektir. Ayrıca bu adaylar için gerçeğe aykırı beyan yaptıkları nedeniyle yasal işlem yapılacaktır.

 

İlanda belirtilen şartları taşımayan başvurular ile posta ve e-posta yolu ile yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır.

6. SINAVIN YERİ, ZAMANI VE KONULARI:

 Zabıta Memuru kadroları için yapılacak yazılı sınav 8/2/2021 tarihinde, uygulamalı sınav ise 9/2/2021-19/2/2021 tarihleri arasında; Yenikapı Etkinlik Alanı Cerrahpaşa Mahallesi Kennedy Caddesi No: 46 Fatih İstanbul adresine bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

 

Personel alım işleminin diğer aşamaları yapılacak sınava ve sonuçlarına bağlı olduğundan sınava katılmamaya yönelik olarak hiçbir mazeret kabul edilmeyecektir. Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

 

Sınav, adayların bilgi ve yeteneklerini ölçecek şekilde yazılı ve uygulamalı olmak üzere iki bölüm halinde yapılacaktır.

 

Yazılı sınav;

1)      Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,

2)      Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi,

3)      657 sayılı Devlet Memurları Kanunu,

4)      Mahalli idarelerle ilgili temel mevzuat

konularını kapsar.

 

Uygulamalı sınav, kadro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesi ile sportif dayanıklılık gibi özelliklerin ölçülmesini kapsayacak şekilde yapılacaktır.

 

- KPSS Cafe, Belediye bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5875176/ibb-ikamet-sartsiz-kpss-70-puan-ile-zabita-memuru-alimi-yapiyor