Vefat Sayısı 200 Sınırını Aştı ! 7 Aralık 2020 Güncel Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı bugünlerde kısıtlamaların faydası hafiften görülmeye başlandığını belirtti.


Bakan Fahrettin Koca 7 Aralık tablosu ile ilgili olarak '' Bugün tespit edilen 6.420 hastamız var. Ağır hasta sayısındaki artış hızı azalıyor. Kısıtlamaların etkisi görülmeye başlandı. Yakında daha çok hissedeceğimizi ümit ediyoruz. Hepimizin görevi kendi kısıtlamalarımızı uygulayarak kalabalıklardan uzak durmak.'' ifadelerini kullandı.

6 Aralık Hasta Sayısı 6093 Olarak Açıklanmıştı

Sağlık Bakanı Koca 6 Aralık tablosu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada '' Bugün tespit edilen 6.093 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısındaki artış hızı azalma eğiliminde. Tedbirler ve kısıtlamaların etkisini görmeyi ümit ediyoruz. Tedbirlere uymak hepimiz için insani bir görevdir. Kısıtlama olmadan da kalabalıklardan uzak durun http://covid19.saglik.gov.tr" ifadelerini kullanmıştı.


Sağlık Bakanı gün içinde yaptığı paylaşımlarda da bazı illerdeki vaka artışlarına dikkat çekerek '' Son haftada ADANA'DA vaka artışı %50, yoğun bakım doluluk oranı %79. HATAY'DA artış %125, yoğun bakım doluluk oranı %86. MERSİN'DE artış %50, yoğun bakım doluluk oranı %74. SAMSUN'DA artış %35, yoğun bakım doluluk oranı %81. KASTAMONU'DA artış %50, yoğun bakım doluluk oranı %74.'' açıklamasını yaptı.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5861056/vefat-sayisi-200-sinirini-asti-7-aralik-2020-guncel-koronavirus-tablosu