Türkiye Elektrik İdaresi EÜAŞ 150 Personel Alımı Yapacak ! İşte Başvuru Şartları

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kamu ilan sayfasından yayımlanan alım ilanında çeşitli ünvanlarda olmak üzere 150 personel alımı yapılacağı açıklandı.

EÜAŞ tarafından 3 farklı ünvan ile yapılacak teknisyen alımında dağılım ise Elektronik teknisyeni ve kimya teknisyeni olarak belirlendi.


Başvuru Şartları Nelerdir ?


Genel başvuru şartları şu şekilde;

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,
Kamu haklarından mahrum olmamak,
30 Yaşını tamamlamış olmak,
Öncelik Belgesi olanların öncelik belgelerinin bulunması,
Sağlık durumunun çok tehlikeli işlerde çalışmaya elverişli olması,
Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4.maddesinde belirtilen şartları taşıması,

Alım yapacak müdürlükler ve dağılım ise şu şekildeBaşvuru Tarihleri ve Şekli

Personel Alımı Başvuruları 10 Aralık 2020 tarihinde başlayacak. En geç 15 Aralık 2020 tarihine kadar yapılacak başvurular kabul edilecektir. Adaylar başvurularını sadece İŞKUR üzerinden elektronik ortamda gerçekleştireceklerdir. 

Başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 katı aday, öncelik hakkına sahip olarak başvuranlar arasından da açık iş sayısının 4 katı aday sözlü mülakat sınavına girmek üzere noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilir. Kura çekimi tarih, saat ve yeri ile sözlü sınav gün, saat, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adayların isimleri Şirketimiz web sayfası olan www.euas.gov.tr adresinin duyurular bölümünde ilan edilecektir. Bu duyurular tebliğ mahiyetinde kabul edilir ve ilgililerin adresine posta yoluyla ayrıca tebligat yapılmaz.

- KPSS Cafe, İş-Kur bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5848472/turkiye-elektrik-idaresi-euas-150-personel-alimi-yapacak-iste-basvuru-sartlari