Hatay'da Erkek Hemşire Ömer Söker Doğum Gününde Korona'ya Yenik Düştü !

Koronavirüs binlerce can almaya devam ederken bu virüsten en çok etkilenen kesimlerin başında ise hiç şüphesiz sağlık çalışanları gelmektedir. Hatay'da görev yapan Acil Servis'te görevli hemşir ömer Söker haftalar önce yakalandığı kovid19 virüsüne 42. doğum gününde yenik düştü.
Ömer Söker Kimdir ?


42 yaşında olan Ömer Söker, Hatay Devlet Hastanesi acil servisinde görevliydi. Yaklaşık 1 ay önce kovid19 testi pozitif çıkmış ve tedavi altına alınmıştı. Genç Hemşir, doğum günü olan günde kovid19 nedeniyle hayatını kaybetti. Söker, kovid19 nedeniyle hayatını kaybeden onlarca sağlık çalışanından biri olurken sevenlerini de yasa boğdu.

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü acı haberi duyururken '' İl Sağlık Müdürlüğü personellerimizden, Hatay Devlet Hastanesi'nde görevli sağlık personeli Ömer Söker kardeşimiz vefat etmiştir. Sağlık camiamızın başı sağ olsun. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum” dedi.İl Sağlık Müdürlüğü personellerimizden, Hatay Devlet Hastanesi'nde görevli sağlık personeli Ömer Söker kardeşimiz vefat etmiştir. Sağlık camiamızın başı sağ olsun. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum” açıklamasını yaptı.


Ömer Söker'in ağabeyi Murat Söker'de sosyal medya hesabından duygusal bir mesaj paylaşarak arkadaşım, kardeşim, yoldaşım diye nitelendirdiği kardeşinin hayattını kaybettiğini takipçileriyle paylaştı. Ağabey'in mesajı şu şekilde;
"42 yıllık yoldaşım, arkadaşım, kardeşim Ömer Söker hastanede görev yaparken Covid-19 virüsünün etkisiyle hastalanmış, hastalıkla 32 gün boyunca mücadele ettikten sonra doğum günü olan 1 Aralık günü hayatını kaybetmiştir. Hayatı boyunca ilkeli, dürüst, düzgün bir yaşam için gayretli olduğuna şahit olduğum kardeşim Ömer, üstlendiği kamu görevini yürütürken çalışkan ve gayretliydi. Milletine, ümmetine ve insanlığa hizmet şuuruyla hareket eder, görevini yaparken kendini millete, ümmete ve insanlığa karşı sorumlu hissederdi. Görevini yaparken hastalandı ve öldü. Hukuken olmasa da hükmen şehit oldu. Allah rahmetinden mahrum bırakmasın." 

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5841694/hatayda-erkek-hemsire-omer-soker-dogum-gununde-koronaya-yenik-dustu