5-6 Aralık Cumartesi- Pazar Marketler, Fırınlar Açık Olacak mı ? ( BİM, A101, ŞOK Açılacak mı ? )

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilmiş bilgiler neticesinde 2 günlük sokağa çıkma yasağı 5-6 aralık 2020 tarihlerinde hafta sonu uygulanacaktır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yasak uygulanacağı bilgisinin ardından açık olacak iş yerleri hakkında da bilgiler geldi.

5-6 Aralık Cumartesi-Pazar Manav, Market, Bakkal ve Kasap Açık Mı Çalışıyor Mu?

Kısıtlamanın olduğu 05.12.2020  Cumartesi ve 06.12.2020 günleri marketler, bakkallar, manavlar ve kasaplar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç olmak üzere) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla ( engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav ve kasaplara gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında marketler, bakkallar, manavlar ve kasaplar evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.BİM marketler ve Şok marketler tarafından yapılan açıklama da haftasonu 10.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet verileceği belirtildi.

5-6 Aralık 2020 FIRINLAR AÇIK MI?

Belirtilen tarihlerde ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ( İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği veya İstanbul Ticaret Odasına üye olan) ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacaktır. (Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu  mamul ve tatlı satışı yapılabilir.).

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5839653/5-6-aralik-cumartesi-pazar-marketler-firinlar-acik-olacak-mi-bim-a101-sok-acilacak-mi