Ankara Mamak Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Başlıyor ! 60 Zabıta Memuru Alımı Yapılacak !

Ankara Mamak Belediyesi yayınladığı ilan ile 60 Zabıta memuru alınacağını duyurdu. 30 Kasım 2020 tarihinde başlayacak başvurular 4 Aralık 2020 tarihinde sona erecektir.

Ankara Mamak Belediyesi tarafından İŞKUR aracılığı ile yayımlanan ilanda yapılan açıklamada ''Mamak Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı,sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır.'' ifadeleri kullanıldı.

Başvuru Tarihi Ve Şekli

Yapılacak sözlü sınav ve uygulamalı sınava katılabilmeleri için;


1. Adaylar, yukarıda sayılan başvuru belgelerini 30/11/2020 - 04/12/2020 tarihleri arasında saat 17:00’a kadar (Sadece mesai günlerinde saat 09.00-17.00 arasında) Mamak Belediyesi Hidayet TÜRKOĞLU Kapalı Spor Salonu Durali Alıç Mh. 991. Sokak Mamak/ANKARA adresine teslim etmeleri gerekmektedir.


2. Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.


3. Adayların boy ve kilo ölçümleri şahsen başvuru sırasında Belediyemizce yapılacaktır

Kimler Başvurabilir ?

Mamak Belediyesi tarafından yayımlanan İlan metnini incelediğimizde alınacak 60 zabıta memurunun 30 tanesi Lisans mezunu ve 30 tane de Önlisans mezunu olacağını görmekteyiz. Başvuru için KPSS'den en az 70 puan alma şartı konulduğu da dikkat çeken diğer bir detay.

Kadro dağılımı tabloda görüldüğü gibidir;


Başvuru Şartları


a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Önlisans 2020-KPSSP93 ve Lisans 2020-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.


b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.


c) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru
kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.


d) Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.


e) 13/10/1983 Tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

---->>  İlanın Detayları için TIKLAYINIZ.

- KPSS Cafe, Belediye bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5765895/ankara-mamak-belediyesi-zabita-memuru-alimi-basvurulari-basliyor-60-zabita-memuru-alimi-yapilacak