Ağır Hasta Sayısı Alarm Veriyor ! 28 Kasım Koronavirüs Tablosu Açıklandı !

Sağlık Bakanı Koca vaka sayıları ile ilgili olarak '' Bugün tespit edilen 4.903 ağır hastamız var. Sağlık ordumuz ağır yük altında. Her birimiz tedbirlere uymakla mesulüz. Bu kişisel bir tercih değil, toplumsal bir zorunluluktur ' açıklamasında bulundu.

Bakan Koca, Gün içinde yaptığı paylaşımlarda da '' Hatırlı kahvelerin yerini acı hatıralar alabilir. Dostlarınıza açtığınız kapıdan GÖRÜNMEZ MİSAFİR girebilir. En güvenilir yer evinizdir. Riski evinize davet etmeyin ve ailenizi koruyun.'' ifadelerini kullandı.

27 Kasım Vaka Sayısı 29.845 Olarak Açıklanmıştı !

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca twitter üzerinden yaptığı paylaşımla 27 Kasım vaka sayısını açıklamıştı. Vefat sayısı yükselmeye devam ederken 200 sınırına yaklaştı. Bugün koronavirüs nedeniyle vefat eden sayısı 177 olarak açıklanmıştı.


Bakan Koca 27 Kasım tablosu ile ilgili olarak '' Bugün tespit edilen 6.592 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 5.000’e yaklaştı. Kayıplarımız artıyor. Tedbirlere sıkı uyarsak kısıtlama olmadan da mücadele edebiliriz. Yoksa kısıtlamalar kaçınılmaz olur. En güvenli yer evimizdir. '' ifadelerini kullanmıştı.

 

Bakan Koca gün içinde yaptığı paylaşımlarda da '' Dünyada tüm aşı platformalarında aşı geliştirmeye çalışan ender ülkelerden biriyiz. Aşı Değerlendirme Komisyonu'nun onayını alan tüm bilim insanlarımızı ayrım yapmaksızın destekliyoruz. Nisanda ilk yerli COVID-19 aşımıza kavuşmayı ümit ediyoruz. '' ifadelerini kullanmıştı.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5763103/agir-hasta-sayisi-alarm-veriyor-28-kasim-koronavirus-tablosu-aciklandi