Genç Sağlık Personeli Hasan Baştuğ Koronavirüs İle Olan Savaşı Kazanamadı !

Dünya'da ve ülkemizde her gün yüzlerce can alan ve almaya devam eden kovid19 virüsü bu sefer 22 yaşında gencecik bir sağlık personelin hayatını kaybetmesine neden oldu. Sağlık Bakanı'nın açıkladığı 27 kasım verilerine göre ise Vaka sayısı 30 Bini bulurken bugün koronavirüs vefat sayısı ise 174 olarak açıklanmıştı.

22 Yaşında Hemşir'i Hayattan Kopardı !


Kütahya'ya özel bir hastanede hemşir olarak çalıştığı belirtilen ve henüz 22 yaşında olan Hasan Baştuğ isimli genç rahatsızlanması ve belirtilen kovid19'u göstermesi üzerine kovid19 testi yaptırdı.  Baştuğ’un testleri pozitif çıkınca kendisi tedavi altına alınırken, Emet ilçesi Aydıncık köyündeki ailesi de karantina altına alındı. Tedavi altına alınan Baştuğ'un durumu ağırlaşınca yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Hasan Baştuğ Kimdir ?

Anne ve babası köyde karantinada, büyük anne ve büyükbabası Emet Dr. Fazıl Doğan Devlet Hastanesi'nde tedavi altında olan genç hemşirin ölümü, köyde ve Emet ilçesinde büyük üzüntüye neden oldu. Baştuğ’un 2019 yılı Ocak ayında askerliğini tamamladıktan sonra terhis olduğu, bir süre sonra özel hastanede iş bulduğu öğrenildi. Genç hemşirin cenazesinin yarın Afyon ilinden getirilerek doğum yeri olan Emet'in Aydıncık köyünde defnedileceği öğrenildi.


- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5759940/genc-saglik-personeli-hasan-bastug-koronavirus-ile-olan-savasi-kazanamadi