27 Kasım Cumhurbaşkanı Erdoğan Koronavirüs Açıklamaları ! Yeni Yasaklar Gelebilir !

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs yasakları ile iligli olarak son dakika açıklamalarında bulundu. Cuma Namazı çıkışı sonrasında gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı,koronavirüs ile ilgili son durumu ve gelebilecek yeni yasaklar hakkında bazı bilgiler verdi.

27 Kasım Cumhurbaşkanı Erdoğan Koronavirüs Açıklamaları !

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı, koronavirüs ve olası yeni yasaklar hakkında şu açıklamaları yaptı;

"Vatandaşlarımızın defaatle uyarmamıza rağmen, kapalı mekanlarda sigara içmeye varıncaya kadar, dikkat etmediklerini görüyoruz.

Maske , mesafe bizim için çok çok önemli, buna dikkat edilmediği sürece, hele hele Büyükşehirlerde bunlaın artarak devamı kaçınılmaz geliyor, Bu tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız

Fiziki altyapıda bir sıkıntımız yok, hastane olarak yok, aşı gümdemde, aşı ile alakalı olarakta kendi faaliyetlerimiz hızla ilerliyor, bu arada rusya, çin, almanya , Almanya'da Uğur bey ve eşinin çalışması da, bütün bunlarla beraber aşı gönüllerine yönelik bir adımımız var, hazırlıklarını yapıyoruz.

Şu anda, sağlık bakanlığımızın kararlı bir tutumu, sağlıkçılarımızın kararlı tutumuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz, vaka sayılarının artması, vefatın artması, bu süreçteki en önemli üzüntü duyduğumuz tablodur,"


Pazartesi, Bakanlar Kurulu Toplanacak !

Geçen hafta uygulanan yasakları önceden bile ve twitter hesabından duyuran gazeteci Candaş Tolga Işık, sosyal medyadan attığı tweete  "Pazartesi Bakanlar Kurulu gündemine daha genişletilmiş yasaklar gelecek. Muhtemelen ikinci aşamada haftasonu TAM kapanma başlayacak. Ne zaman başlar ya da genişletilir hükümet karar verecek ama bir şekilde tam kapanma da dahil daha kapsamlı sınırlandırmalar artık kaçınılmaz."  yorumunda bulundu.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5757477/27-kasim-cumhurbaskani-erdogan-koronavirus-aciklamalari-yeni-yasaklar-gelebilir