Adalet Bakanlığı'nın 418 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

Adalet Bakanlığı tarafından başvuru sürecisi 26 Kasım 2020 itibariyle sona eren 418 memur alımına binlerce kişi başvurmuştu. Alıma başvuran memur adayları ise sonuçların ne zaman ve nasıl açıklanacağını merak ediyor.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak ?


Adalet Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda sonuçlar için adalet.gov.tr adresinin takip edilmesi gerektiği belirtilmişti. Adaylar ayrıca sözlü sınav dediğimiz mülakata da tabii tutulacak ve kesin listeler o zaman açıklanacaktır. Sözlü Sınav Konuları ise şu şekilde.

Adayların sözlü sınavda başarılı sayılabilmeleri için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir.

VI) Nihai Başarı Listesi ve Sınav Sonuçlarının Duyurulması:


 Nihai başarı listesi; adayların merkezi ve sözlü sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre yapılacak olup, başarı puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle ilanda belirtilen kadro sayısı kadar aday atanmaya hak kazanacaktır.
 
Sınav sonuçları, atanmaya hak kazananlar ile atama sırasında istenilecek belgeler Bakanlığımız internet sitesinde (www.adalet.gov.tr) ilan edilecektir.
  
ÖNEMLİ NOT
Bu sınavın başvurudan işe alınmaya kadar tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar Bakanlığımızın internet sitesinde ilân yoluyla yapılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur. 

- KPSS Cafe, Adalet bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5755820/adalet-bakanliginin-418-memur-alimi-basvuru-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak