Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Başvuruları İçin Geri Sayım Başladı !

Önlisans mezunları tarafından uzun süredir beklenen 12 Bin Sağlık personeli alımı için son engel de aşıldı diyebiliriz. Daha önceki haberlerimizde tercih kılavuzunun açıklanması için 2020 KPSS önlisans sonuçlarının bekleneceğini belirtmiştik.

Bugün 2020 KPSS önlisans sonuçları açıklandı ve tercih kılavuzu için geri sayım başladı diyebiliriz. 

Tercih Kılavuzu Ne Zaman Açıklanacak ?


12 Bin personel alımını ve branş dağılımını önceden bilen ve haber veren Aras Ali Altıntaş tercih kılavuzu hakkında bir tahminde bulundu ve tercihler için son günün 7 aralık olacağını belirten bir paylaşım yaptı. Tercih sürecinin de en az 1 hafta sürdüğünü hesaplarsak kılavuzun en geç 1 aralık tarihine kadar açıklanması muhtemeldir diyebiliriz.

12 Bin Sağlık Personeli Alımı Branş Dağılımı Belli Oldu mu ?


Bakan Koca'nın da açıklamasından anladığımız üzere branş dağılımı belli olmuş durumda ve bu alımda da aslan payını 7000 kadro ile hemşirelik bölümü mezunları almış görünüyor.

Bakan Koca açıklamasının devamında '' Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak ve adaylar tercihlerini bu Kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabilecek. ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak olan atamalarda mülakat olmayacak. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir. Covid-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bu zor dönemde, bu atamaların bize güç katacağına ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sağlık camiamıza hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.
Başvuru Şartları Belli Oldu mu ?


Henüz başvuru şartları belli olmadı. ÖSYM tarafından yayımlanacak tercih kılavuzunda başvuru şartları ve diğer özel şartlar detaylı olarak yer alacaktır.

Alıma Lisans ve önlisans mezunları 2020 KPSS puanları ile tercih verebilecektir. 
Sağlık Bakanlığı tarafından daha önce yapılan alımlarda başvuru şartları şu şekilde belirtilmişti. BU ŞARTLAR 2018 Yılında yapılan alımın şartlarıydı. Başvuru şartlarında çok büyük bir dğeişiklik olmayacağını düşünüyoruz.

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5754496/saglik-bakanligi-12-bin-personel-basvurulari-icin-geri-sayim-basladi