Son Dakika ! Diego Maradona Kalp Krizi Nedeniyle Hayattını Kaybetti

Futbol sadece futbol değilse Diego Maradona'da sadece futbolcu değildir sözlerine nail olan ve Dünyada taraflı tarafsız herkesin büyük sevgi ve saygısını kazanmış olan Diego Maradona geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

Beyninde pıhtı oluşması nedeniyle kısa bir süre önce ameliyat olan Maradona, Brezilya eski futbolcu PELE ile birlikte dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcuları arasında gösteriliyordu. Kasım ayının başında hastaneye kaldırılmış ve ameliyata alınmıştı.

Arjantin ve Napoli'nin Efsanesiydi !

Kulüp takımlarında oynadığı 590 maçta 308 gol atmıştır. Napoli'yi şampiyon yapıp Napoli taraftarı tarafından bir efsane olarak hatırlanır.


İngiltere'ye Attığı Gol Unutulmazlardan !

Kokain bağımlısı olarak özellikle çocuk hayranlarına karşı kötü örnek olmuştur. 1994 Amerika'daki Dünya Kupası'nda doping kullandığının ortaya çıkmasıyla futbol hayatını bitirmiştir. Bu olaydan sonra Maradona madde bağımlılığına büyük bir savaş açmıştır.


1986 Dünya Kupası'nda İngiltere'ye elle attığı gol ve bu gol için yaptığı; "O el, Tanrı'nın eliydi" yorumu çok tartışılmıştır. Aynı maçta attığı, kendi yarı sahasından kale önüne kadar, kaleci dahil tam 8 oyuncuyu çalımlayarak attığı gol de Asrın Golü seçilmiştir.

Boca Juniors yıllarında beraber oynadıkları Rüzgarın Oğlu lakaplı Caniggia ile hazırladıkları bir golden sonra dudaktan öpüşmeleriyle dikkat çekti. Caniggia'nın eşi "Bazen Maradona'nın eşime aşık olduğunu düşünüyorum. Uzun saçları ve büyük kaslarından dolayı olmalı" demişti. 91 kez Arjantin Millî Takım formasını giyen efsane futbolcu Maradona, bu maçlarda 34 gol kaydetmiştir.

 

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5751065/son-dakika-diego-maradona-kalp-krizi-nedeniyle-hayattini-kaybetti